Lisatud: 16. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Mai2003 Köögivilja- ja marjakasvatajad saavad PRIAst toetust

Toetust saavad ettevõtjad (maksuametis või äriregistris registreeritud FIEd ja äriühingud), kes peavad põlluraamatut ja kasvatavad kokku vähemalt 1 hektaril maasikaid, vaarikaid või mõnda järgmisest 28st köögiviljakultuurist: valget ja punast peakapsast, käharpeakapsast, lillkapsast, spargelkapsast, nuikapsast, rooskapsast, hiina kapsast, pekingi kapsast, porgandit, kaalikat, naerist, söögipeeti, redist, rõikaid, sibulat, küüslauku, porrulauku, salateid, tomatit, kurki, kõrvitsat, kabat¨okki, paprikat, aeduba, sellerit, peterselli, tilli või rabarberit.

Köögivilja- ja marjaliikide kasvupinna minimaalsuurus on 0,1 ha ning põld peab vastama järgmistele nõuetele:

* köögivilja kasvatamisel ei tohi põllu umbrohtumus ületada 30%,

* maasikate kasvatamisel peab istutatud maasikataimede tihedus põllul olema vähemalt 27 taime 10 jooksva meetri kohta ja istutusribade vahe mitte üle 1,5 meetri,

* vaarikate kasvatamisel peab teise aasta saaki andvate vaarikavarte tihedus põllul olema vähemalt 4 vart 1 jooksva meetri kohta ja istutusribade vahe mitte üle 4,5 meetri.

Vajalike dokumentide vorme, kaardi- ja juhendmaterjali saab PRIA büroodest.

PRIA kontrollib, kas taotlejad on registreeritud Maksuametis või äriregistris. Taimetoodangu Inspektsioon kontrollib vähemalt 5% taotlejate juures kohapeal põllu umbrohtumust ja marjakultuuride puhul istutustihedust. 28. augustiks kinnitab põllumajandusminister ühikumäärad köögivilja- ja marjapõldude ühe hektari kohta. Põllumehed saavad toetuse kätte 10. septembriks.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner