Lisatud: 16. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Mai2003 Köögivilja- ja marjakasvatajad saavad PRIAst toetust

Toetust saavad ettevõtjad (maksuametis või äriregistris registreeritud FIEd ja äriühingud), kes peavad põlluraamatut ja kasvatavad kokku vähemalt 1 hektaril maasikaid, vaarikaid või mõnda järgmisest 28st köögiviljakultuurist: valget ja punast peakapsast, käharpeakapsast, lillkapsast, spargelkapsast, nuikapsast, rooskapsast, hiina kapsast, pekingi kapsast, porgandit, kaalikat, naerist, söögipeeti, redist, rõikaid, sibulat, küüslauku, porrulauku, salateid, tomatit, kurki, kõrvitsat, kabat¨okki, paprikat, aeduba, sellerit, peterselli, tilli või rabarberit.

Köögivilja- ja marjaliikide kasvupinna minimaalsuurus on 0,1 ha ning põld peab vastama järgmistele nõuetele:

* köögivilja kasvatamisel ei tohi põllu umbrohtumus ületada 30%,

* maasikate kasvatamisel peab istutatud maasikataimede tihedus põllul olema vähemalt 27 taime 10 jooksva meetri kohta ja istutusribade vahe mitte üle 1,5 meetri,

* vaarikate kasvatamisel peab teise aasta saaki andvate vaarikavarte tihedus põllul olema vähemalt 4 vart 1 jooksva meetri kohta ja istutusribade vahe mitte üle 4,5 meetri.

Vajalike dokumentide vorme, kaardi- ja juhendmaterjali saab PRIA büroodest.

PRIA kontrollib, kas taotlejad on registreeritud Maksuametis või äriregistris. Taimetoodangu Inspektsioon kontrollib vähemalt 5% taotlejate juures kohapeal põllu umbrohtumust ja marjakultuuride puhul istutustihedust. 28. augustiks kinnitab põllumajandusminister ühikumäärad köögivilja- ja marjapõldude ühe hektari kohta. Põllumehed saavad toetuse kätte 10. septembriks.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike