Lisatud: 03. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Sep2003 Köögivilja- ja marjakasvatajad saavad 4 mln krooni toetust

Köögiviljade ja marjade kasvatamise toetust makstakse esmakordselt. Toetatakse köögivilja kasvatamist 1141 hektaril, millest ühel kolmandikul ehk 383 hektaril kasvab porgand ja teisel kolmandikul ehk 372 hektaril erinevad kapsad. Lisaks sellele makstakse toetust 156 hektaril söögipeedi, 78 hektaril kaalika ja 29 hektaril sibula kasvatamiseks. Marjakasvatust toetatakse 298 hektaril, millest 73% ehk 217 hektarit on maasikate ja 81 hektarit vaarikate all.

Toetust saavad ettevõtjad, kes peavad põlluraamatut ja kasvatavad kokku vähemalt 1 hektaril maasikaid, vaarikaid või mõnda järgmisest 29st köögiviljakultuurist: valget ja punast peakapsast, käharpeakapsast, lillkapsast, spargelkapsast, nuikapsast, rooskapsast, hiina kapsast, pekingi kapsast, porgandit, kaalikat, naerist, söögipeeti, redist, rõikaid, sibulat, küüslauku, porrulauku, salateid, tomatit, kurki, kõrvitsat, kabat¨okki, paprikat, aeduba, sellerit, peterselli, tilli või rabarberit.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner