Lisatud: 03. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Sep2003 Köögivilja- ja marjakasvatajad saavad 4 mln krooni toetust

Köögiviljade ja marjade kasvatamise toetust makstakse esmakordselt. Toetatakse köögivilja kasvatamist 1141 hektaril, millest ühel kolmandikul ehk 383 hektaril kasvab porgand ja teisel kolmandikul ehk 372 hektaril erinevad kapsad. Lisaks sellele makstakse toetust 156 hektaril söögipeedi, 78 hektaril kaalika ja 29 hektaril sibula kasvatamiseks. Marjakasvatust toetatakse 298 hektaril, millest 73% ehk 217 hektarit on maasikate ja 81 hektarit vaarikate all.

Toetust saavad ettevõtjad, kes peavad põlluraamatut ja kasvatavad kokku vähemalt 1 hektaril maasikaid, vaarikaid või mõnda järgmisest 29st köögiviljakultuurist: valget ja punast peakapsast, käharpeakapsast, lillkapsast, spargelkapsast, nuikapsast, rooskapsast, hiina kapsast, pekingi kapsast, porgandit, kaalikat, naerist, söögipeeti, redist, rõikaid, sibulat, küüslauku, porrulauku, salateid, tomatit, kurki, kõrvitsat, kabat¨okki, paprikat, aeduba, sellerit, peterselli, tilli või rabarberit.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner