Lisatud: 01. juuli 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Jul2011 Kolibakteri puhangu kahjude hüvitamiseks laekus Eestis kaks taotlust

Eestis laekus kolibakteri puhangust tingitud kahjude hüvitamiseks kaks teadet – mõlema järgi läksid hävitamisele tomatid ning need tegi sama ettevõte.

Kahe teate järgi saadeti hävitamisele kokku 5207,4 kilogrammi tomateid, mida taotlejal ei õnnestunud turulanguse tõttu müüa. Hüvitist makstakse kuni 30. juunini tekkinud kahju eest.

Vastavalt Euroopa Komisjoni otsusele hüvitatakse köögiviljakasvatajatele kolibakteri puhangust tingituna kahjusid kurgi, tomati, paprika, lehtsalati ja suvikõrvitsa eest. Makstava hüvitise kogusumma on 210 miljonit eurot.

Sellele nädalal allkirjastas põllumajandusministri kohuseid täitnud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ka vastava määruse, millega reguleeritakse toetuse maksmist. Hüvitise maksmist korraldab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) ning see makstakse välja septembris.

Hüvitist makstakse koguste eest, mis jäid ajavahemikul 26. maist kuni 30. juunini tootjatel müümata ning on seetõttu kas turult kõrvaldatud või koristamata jäänud. Toetuse summa arvutatakse esialgse ettepaneku kohaselt 2007. aasta samal perioodil olnud keskmiste hindade järgi ning toetus ei ole suurem kui 50 protsenti sellest. Kui taotlusi tuleb kogusummast rohkem, siis vähendatakse hüvitise määra kõigile taotlejatele ühe palju.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner