Lisatud: 10. detsember 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Det2002 Kõik SAPARDi projektid on läbi vaadatud


SAPARDi toetust saab alates eelmisest aastast, siis esitati PRIA-le 248 taotlust, millest rahastamisotsuse sai 130 projekti toetuse kogusummaga 123,5 miljonit krooni. Seega on kahe aasta jooksul saanud rahastamisotsuse 509 projekti toetuse kogusummaga 317,5 miljonit krooni. Sellest 151,4 miljonit krooni on praeguseks 221 ettevõtjale välja makstud.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul on SAPARDi toetuse peamiseks kasutajaks põllumajandustootjad. “Maaettevõtlus on välja suremas ja seetõttu ei ole ka ettevõtjaid, kes SAPARDi toetust küsiksid,” nentis Noorkõiv. “Paremad on lood Saaremaal ja Tartumaal, kus maaettevõtlust on juba eelnevalt ülal hoitud ja sealt on tulnud ka kõige rohkem majandustegevuse arendamise ehk meetme kolm projekte.”

Kõige suuremat huvi tunti põllumajandustootmise investeeringutoetuse (meede 1) vastu, siit alt määrati 265 projekti kohta 95,7 miljonit krooni toetust. Liha-, piima- ja kalatööstused (meede 2) said 27 projekti kohta kokku üle 71,3 miljoni krooni toetust. Vähem pakkus huvi alternatiivne tegevus maapiirkondades (meede 3), kust toetust saab 68 projekti kogusummas 23,3 miljonit krooni. Kõige vähem esitati taotlusi investeeringuteks maapiirkonna infrastruktuuri (meede 4), siit sai rahastamisotsuse 19 taotlust toetuse kogusummaga 3,6 miljonit krooni.

Järgmisel aastal tehakse SAPARD programmi mitmeid muudatusi, mille tulemusena laieneb toetatavate tegevuste nimekiri, tõuseb maksimaalne toetusesuurus, lihtsamaks muutub taotlemine ja paindlikumaks muutub toetusraha kättesaamine. Taotluste vastuvõtuga on plaanis alustada 2003. aasta märtsis.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
tel. 07 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike