Lisatud: 12. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Apr2004 Kõik nõuetekohased SAPARDi taotlused said rahastatud

PRIA jagas toetusteks kogu mullu kasutada oleva SAPARDi raha - 755 mln krooni, kuid kõigile nõuetekohastele projektidele toetusraha ei jagunud. Tänavu käivituvate struktuurifondide ja investeeringutest loobujate arvel otsustati rahastada ka ülejäänud nõuetekohased taotlused toetuse summaga ligi 45 mln krooni.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on sellega nüüd SAPARD programmile joon alla tõmmatud ja peatselt alustab PRIA ELi struktuurifondide toetustaotluste vastuvõtuga. "Hea meel on tõdeda, et kõik nõuetekohased SAPARDi taotlused on rahuldatud," ütles Noorkõiv. "Toetuse väljamaksmine oleneb sellest, kuna taotlejad investeeringu teevad."

Külade arendamise investeeringutoetuse (meede 6) saamiseks esitatud 212 taotlusest oli nõuetekohaseid 183 ja neile määrati toetuseks 45 mln krooni. Mullu esitatud ja rahastamata jäänud taotlustele määrati põllumajandustootmise investeeringutoetus (meede 1) 12 taotlusele 11,2 mln krooni, kahele põllumajandussaaduste töötlejale (meede 2) määrati 15 mln krooni toetust ja seitsmele taotlusele määrati 5,6 mln krooni maapiirkonnas alternatiivse tegevuse arendamise toetust (meede 3).

SAPARDi taotluste vastuvõtt ja läbi vaatamine on lõppenud. Toetuse saajate nimekiri riputatakse internetilehele http://www.agri.ee/SAPARD. Külade arendamise toetuse saajatel on investeeringu tegemiseks ja dokumentide PRIA-le esitamiseks aega 2005. aasta 25. septembrini, ülejäänud taotlejatel tänavu sama kuupäevani. SAPARDi toetuste väljamaksmine kestab järgmise aasta lõpuni. Kohapealset järelkontrolli teeb PRIA veel viie aasta jooksul.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus