Lisatud: 13. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Jun2008 Kohalikul algatusel põhinevat maaelu arendamist toetatakse 1,34 miljardi krooniga
Erinevalt tavapärastest toetustest ei otsusta Leader toetuse puhul riik kuhu või milleks on toetust vaja – selle üle otsustamise õigus on antud kohalikule tasandile. Selleks on loodud või luuakse kohalikud tegevusgrupid, kes töötavad toetuse abil välja oma piirkonna arengustrateegiad ja rakendavad neid. Kohaliku tegevusgrupi liikmeteks on kohalikud omavalitsused, ettevõtjaid ja mittetulundusühingud või sihtasutused. Leader-lähenemist iseloomustabki tähelepanu pööramine kohalike inimeste potentsiaali ja  piirkonna vajaduste arvestamisele ning erinevate osapoolte kaasamisele.

Toetatavaks tegevuseks on kulutused, mis kaasnevad kohalike tegevusgruppide strateegia väljatöötamise või selle rakendamisega. Maksimaalne toetussumma strateegia väljatöötamiseks ühe tegevusgrupi kohta on kuni 2 miljonit krooni ja toetuse määr on kuni 100% abikõlblike kulude maksumusest. Strateegia rakendamise käigus on ühe investeeringuobjekti maksimaalne toetussumma 3,1 miljonit krooni. Meetme seitsme aasta eelarve on ligikaudu 1,34 miljardit krooni, mis on 80% ulatuses finantseeritud Euroopa Liidu poolt ning 20% ulatuses Eesti riigieelarvest.

Lisainformatsioon Leaderi ja kohalike tegevusgruppide kohta on kättesaadav Maamajanduse Infokeskuse veebilehelt aadressil http://www.maainfo.ee/?lang=et&page_id=66.

Toetuse saamise täpsete tingimustega on võimalik tutvuda Põllumajandusministeeriumi kodulehel aadressil http://www.agri.ee/?id=31333. Toetuse taotlusvooru aja annab teada Põllumajanduse ja Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner