Lisatud: 25. oktoober 2015

Viimati muudetud: 06. november 2015

A A A
Prindi rss

Uudised

25Okt2015 Kohalikud tegevusgrupid saavad strateegiate rakendamiseks toetust

Kätte on jõudmas uue programmperioodi LEADER toetuste reaalne rakendamine. Selleks, et järgneval aastal saaksid kohalikud tegevusgrupid hakata vastu võtma oma piirkondade  projektitaotluseid, avab PRIA 6.-12. novembril just kohalikele tegevusgruppidele suunatud taotlusvooru.

Kohalike tegevusgruppide strateegiate ettevalmistamine algas juba möödunud aasta lõpus. Novembri taotlusvooru jaoks peavad kõik 26 tegevusgruppi saatma tegevusgrupi üldkoosoleku poolt vastu võetud strateegiad koos toetuse taotlusega PRIAle. PRIA omakorda edastab strateegiad Maaeluministeeriumile hindamiseks ja otsuse tegemiseks.
Info kohalike tegevusgruppide strateegiate kohta, mis koosnevad omavahel seotud ja mitut valdkonda hõlmavatest toetusmeetmetest on kõigile huvilistele leitavad tegevusgruppide  kodulehtedel.

Hetkel avanevast taotlusvoorust  on võimalik kohalikel tegevusgruppidel saada toetust kohaliku tegevusgrupi kui organisatsiooni toimimiseks ja piirkonna elavdamiseks kuni 20% strateegia rakendamise eelarvest ehk kokku 17,7 miljonit eurot.
Projektitoetusteks, mida saavad tegevusgruppide vahendusel taotleda ettevõtjad, sihtasutused, mittetulundusühingud, seltsingud ja kohalikud omavalitsusüksused, on 2014-2020 eelarveperioodiks kavandatud kokku 88,3 miljonit, sh  koostööprojektideks 1,3 miljonit eurot.

Kohalike tegevusgruppide projektitaotluste taotlusvoorude kohta hakkab edaspidi infot leidma kohalike tegevusgruppide kodulehekülgedelt: http://www.maainfo.ee/index.php?page=3738&

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike