Lisatud: 08. aprill 2013

Viimati muudetud: 08. aprill 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

08Apr2013 Kodumaisest toidukaubast süüakse enim kartulit

Peamised toidukaupade ostuotsust mõjutavad tegurid on toidu maitse, värskus, kvaliteet ja hind, selgub täna põllumajandusministeeriumis tutvustatud uuringust “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2012”.

Kolmveerand Eesti elanikest (78%) väidab end eelistavat kodumaist toitu ja veidi rohkem (78%) usub end ka ostvat valdavalt kodumaiseid toidukaupu.

Kodumaist päritolu toidukaupade eelistamine püsib jätkuvalt kõrgeim kartuli (89%) ning erinevate piima- ja lihatoodete puhul (nt värske liha puhul 85%). “Enamiku uuringus vaadeldud kaubarühmade puhul on kodumaiste kaupade osatähtsus vastajate hinnangul pigem tõusnud kui langenud,” ütles TNS Emori uuringuekspert Aivar Voog.

Aastaga on ainult kodumaiseid tooteid ostvate tarbijate osakaal enim kasvanud piimatoodete, valimistoitude ja maiustuste puhul. Importtoodetest on populaarseimad makaronitooted, viin ja toiduõli.

Enamikel tarbijatel tuleb enda hinnangul ette olukordi, kus kodumaise ja importkauba eristamine on keeruline. Ühe suurima põhjusena nimetatakse pakendil oleva info esitamist liiga väikeses kirjas, mis on probleemiks üle 50-aastaste seas. “Ka ei selgu pakendil olevast infost sageli tootja ning kasutatud tooraine päritolumaa – seda tõid keskmisest enam esile kõrgharidusega vastanud, kes niisugust infot enam tähtsustavad,” rääkis Voog.


Põllumajandusministeeriumi tellimusel teostas uuringu TNS Emor.


Loe lähemalt http://www.agri.ee/public/juurkataloog/UURINGUD/2013/uuring-2012-ostueelistused.pdf.

Uudised

21.08 toimunud kalandusnõukogu istungil arutati kalandussektori huvigruppidega ettepanekuid Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014‒2020 rakenduskava eelarvevahendite ümberjagamiseks. Lõplikud otsused langetatakse 11. septembril toimuval seirekomisjoni istungil.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus