Lisatud: 08. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Sep2005 Kiviaedade hooldajatele ja rajajatele algavad koolitused

Alates sellest esmaspäevast, 5. septembrist kuni 14. oktoobrini võtavad PRIA piirkondlikud bürood vastu taotlusi kiviaedade rajamise, taastamise ja hooldamise eest toetuse saamiseks. Selleks, et tutvustada toetuse saamise nõudeid ja jagada kiviaedade rajamise, taastamise ja hooldamise kohta praktilist infot, korraldab Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus Põllumajandusministeeriumi tellimusel 09. septembrist 29. septembrini koolitusi.

Koolitused toimuvad:

9. septembril Loona mõisas (Saaremaa)

13. septembril Ridala kiriku pastoraadis (Läänemaa)

14. septembril Kirbla kiriku kogudusemajas (Läänemaa)

16. septembril Suuremõisa Tehnikumis (Hiiumaa)

21. septembril Tõstamaa rahvamajas (Pärnumaa)

22. septembril Valge külalistemajas (Pärnumaa)

23. septembril Karja lugemis-teabetoas (Saaremaa)

24. septembril Hellamaa külakeskuses (Muhumaa)

26. septembril Jõelähtme rahvamajas (Harjumaa)

27. septembril Sagadi mõisa hotelli konverentsisaalis (Lääne-Virumaa)

28. septembril Vasta mõisas (Lääne-Virumaa)

29. septembril Kabala mõisas (Raplamaa)

 

Loengute algus on kõikjal kell 10.00, millele järgneb praktiline kiviaia taastamine. Palume huvilistel eelnevalt registreerida tel 7 422 051, 52 08 438 või e-posti aadressil: argo@ceet.ee (Argo Peepson).

 

Toetus kiviaedade rajamise, taastamise ja hooldamise eest on üks “Eesti maaelu arengukava 2004-2006” raames rahastatava põllumajandusliku keskkonnatoetuse tegevustest. Seetõttu saavad toetust taotleda tootjad, kes omavad kehtivat keskkonnasõbraliku või mahepõllumajandusliku tootmise kohustust või kes võtavad nimetatud kohustused üle teiselt taotlejalt 2006. aasta pindalatoetuste taotlemise ajal või võtavad 2006. aastal mahepõllumajandusliku tootmise kohustuse.

 

Toetuse kohta saab täpsemat teavet PRIA büroodest ja veebilehelt www.pria.ee
 
Lisainformatsioon:
 
Eike Lepmets
Põllumajandusministeerium
Maaelu arengu osakond
tel 6256141
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike