Lisatud: 17. august 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Aug2010 Kitsikuses suurpered ei jää tuleval aastal toiduabita

 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on selge, et liit eksis tänavu toiduabi jagamisel eeskirjade vastu selle transpordi eest raha küsides. „Möödalaskmisi on olnud mõlemalt poolt, kuid täna ei ole mõtet süüdlasi otsida, pigem panustada edaspidisesse ladusasse koostöösse," rääkis Seeder. „Eksimustest me aga mööda vaadata ei saa, sest kui neile siseriiklikult ei reageerita, siis teeb seda Euroopa Komisjon ning riigile esitatavad karistused võivad olla kordades suuremad."

Täna kehtib PRIA peadirektori käskkiri, mis võtab suurperede liidult õiguse järgmise aasta lõpuni toiduabi jagada ning selleks ka PRIAlt toetust saada. Seedri hinnangul tuleb otsida lahendusi, et toiduabi ka tuleval aastal kõigi seda vajavate suurperedeni jõuaks.

Lisainformatsioon:
Hindrek Riikoja
Avalike suhete osakond
Tel: 6256 255, 53 030 865
e-mail: hindrek.riikoja@agri.ee

 

Uudised

Taotluste vastuvõtt kestis 2. märtsist 21. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 3152 taotlust, mida on 153 võrra vähem kui möödunud aastal. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike