Lisatud: 17. august 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Aug2010 Kitsikuses suurpered ei jää tuleval aastal toiduabita

 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on selge, et liit eksis tänavu toiduabi jagamisel eeskirjade vastu selle transpordi eest raha küsides. „Möödalaskmisi on olnud mõlemalt poolt, kuid täna ei ole mõtet süüdlasi otsida, pigem panustada edaspidisesse ladusasse koostöösse," rääkis Seeder. „Eksimustest me aga mööda vaadata ei saa, sest kui neile siseriiklikult ei reageerita, siis teeb seda Euroopa Komisjon ning riigile esitatavad karistused võivad olla kordades suuremad."

Täna kehtib PRIA peadirektori käskkiri, mis võtab suurperede liidult õiguse järgmise aasta lõpuni toiduabi jagada ning selleks ka PRIAlt toetust saada. Seedri hinnangul tuleb otsida lahendusi, et toiduabi ka tuleval aastal kõigi seda vajavate suurperedeni jõuaks.

Lisainformatsioon:
Hindrek Riikoja
Avalike suhete osakond
Tel: 6256 255, 53 030 865
e-mail: hindrek.riikoja@agri.ee

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus