Lisatud: 25. veebruar 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2008 Kinnitati loomakasvatuse täiendava otsetoetuse tingimused
Põllumajandusliku tegevusega tegeleval isikul on võimalik taotleda ammlehma ja ute kasvatamise täiendavat otsetoetust ning piima tootmiskvoodi, veiste loomühikute alusel makstavat ja ute täiendavat otsetoetust. Toetuse saamise põhimõtted on jäänud samaks nagu eelmistel aastatel.

Piima tootmiskvoodi, veiste loomühikute ja ute täiendav otsetoetus on tootmise kohustusest lahti seotud. Täiendavat otsetoetust makstakse 31. märtsi 2007. aasta seisuga määratud piima tootmiskvoodi alusel ja 2007. aasta veise kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluse menetlemise käigus toetusõiguslikuks tunnistatud veiste loomühikute alusel.

Uue toetusena rakendatakse käesolevast aastast ute täiendavat otsetoetust, mida makstakse 2007. aastal ute kasvatamise täiendava otsetoetuse menetlemise käigus kindlaks määratud uttede arvu alusel. Kindlaks määratud uttede arv peab olema vähemalt 10.

Loomakasvatuse täiendava otsetoetuse ühikumäärad kehtestatakse 30. maiks. Toetus makstakse välja 30. septembriks.

Toetuse saamise täpsete tingimustega (st määrusega) on võimalik tutvuda Põllumajandusministeeriumi kodulehel aadressil http://www.agri.ee/?id=27307. Toetuse taotlusi võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) käesoleval aastal vastu 19. märtsist kuni 6. aprillini.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus