Lisatud: 28. august 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Aug2008 Kindlustustoetus jõuab vaid loomapidajateni

27 taotlejale makstakse kindlustustoetust välja kokku ligi 221 000 krooni, summad ulatuvad paarisajast kroonist 57 000-ni. Taotlusvooru eelarves oli toetuseks raha üks miljon krooni, seega jäi suurem osa raha kasutamata.

„Päris suuri ettevõtteid taotlejate seas polnud, küll aga FIE-sid ja väiksemaid osaühinguid,“ tõdes PRIA riiklike toetuste büroo juhataja Liina Tilk. Ta lisas, et kindlustusriski sisuks, mille eest PRIA vastavalt sätestatud tingimustele toetust maksta saab, kujunes kariloomade kindlustuse sõlminutel see osa kindlustusest, mis hõlmab loomahaigusi ja –taude. Kui loomad olid kindlustatud ka õnnetusjuhtumite, tulekahju jmt vastu, tuli PRIA-l täiendavalt selgitada loomahaiguste osa kogu kindlustusmaksest.

Taotluste menetlemisel selgus ka, et abikõlbulikke kindlustusteenuseid põllumajandusettevõtjatele osutasid kaks kindlustusfirmat: AS IF Eesti Kindlustus ning Ergo Kindlustuse AS.

„Taotlejate huvi uue toetuse vastu oli küllalt suur ning palju pöörduti PRIA poole ka selleks, et oma arvamust avaldada. Kritiseeriti seda, et toetus oleks küll vajalik ja soovitud, aga selle saamiseks vajalikku saagikindlustuslepingut pole võimalik sõlmida – niisugust toodet lihtsalt Eesti turul pole!“ nentis Liina Tilk. Ta lisas, et kui kindlustada saaks ka näiteks viljasaake, olnuks toetuse taotlejate hulk kindlasti oluliselt suurem.

Paraku ei ole kindlustustoodete turuletoomine PRIA ega ka põllumajandusministeeriumi, vaid kindlustusfirmade pädevuses. Kindlustustoetuse esmakordse taotlusvooru tulemused on PRIA põllumajandusministeeriumi edastanud ning sügiseks planeeritud ühise arutelu käigus mõeldakse, mis saab kindlustustoetusest edaspidi.

5. septembriks laekub kindlustustoetus nende 27 taotleja pangaarvele, kelle taotlus seekord rahuldati.

 

/avaldatud PRIA leheküljel 28.aug.2008 Maalehes/

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus