Lisatud: 18. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Sep2008 Keskkonnasõbraliku tootmise koolituste läbimise tähtaega pikendatakse 1. detsembrini
Kohustusliku koolituse nõue on kehtestatud põllumajandusliku keskkonnatoetuse puhul nii keskkonnasõbraliku kui mahepõlumajandusliku tootmise toetuse taotlejatele. Kuna mahepõllumajandusliku tootmise toetuse taotlejaid on ligikaudu 5 korda vähem kui keskkonnasõbraliku tootmise taotlejaid, on mahetootjatele toimunud koolitusi piisaval arvul ning siin koolituse tähtaega ei pikendata.

Keskkonnasõbraliku tootmise kohustuslikke koolitusi on korraldatud kolme teema osas: muld ja toitained, keskkonnasõbralik taimekaitse ning keskkonnasõbralik rohumaade majandamine. Toetuse taotleja peab olema neist aastatel 2005-2008 läbinud ühe 6-tunnise koolituse.

Alates 2007. aasta lõpust on mulla ja toitainete teemalisi koolitusi läbi viinud Põllumajandusministeeriumi hallatav riigiasutus Põllumajandusuuringute Keskus. Aastatel 2005-2007 on  kokku korraldatud umbes 110 koolitust ning  selleks on kulunud üle 1,2 miljoni krooni. Kui esimesel koolituste korraldamise aastal oli huvi kohustuse võtnud isikute hulgas suhteliselt tagasihoidlik, siis järgnevatel aastatel on huvi koolituste vastu olnud oluliselt suurem – kõik soovijad ei ole saanud suure osalejate arvu tõttu koolitusel osaleda.

Järgnevad koolitused on kavas korraldada oktoobris-novembris kõigis maakondades keskkonnasõbraliku taimekaitse ja rohumaade majandamise osas. Täpsemat infot koolituste kohta leiab edaspidi  PRIA kodulehelt, portaalist www.pikk.ee, maakonnalehtedest ning Maalehest.

Kõigile koolituse läbinutele antakse koolituse korraldaja poolt koolituse läbimist tõendav dokument. Selle olemasolu kontrollitakse PRIA poolt ettevõttes kohapeal.

Allkirjastatud määrus:
Põllumajandusliku keskkonnatoetuse saamise täpsemad nõuded ning toetuse taotlemise, taotluse menetlemise ja toetuse maksmise täpsem kord
- Seletuskiri
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike