Lisatud: 25. oktoober 2015

Viimati muudetud: 05. november 2015

A A A
Prindi rss

Uudised

25Okt2015 Keskkonnasõbraliku majandamise või aiandusega seotud toetuste taotlejad peavad osalema koolitustel!

PRIA tuletab meelde, et kliendid, kes võtsid 2015. aasta kevadel endale perioodi 2014 - 2020 keskkonnasõbraliku majandamise toetuse kohustuse, peavad 1. detsembriks läbima algkoolituse. Koolituse nõude täitmata jätmise korral on ette nähtud toetussumma vähendamine kuni 6%.
Koolitusi viib läbi Põllumajandusuuringute Keskus ajavahemikul 20. oktoober kuni 20. november. Täpsem info koolituse kohta on leitav aadressil http://pmk.agri.ee/pkt/index.php?valik=150&keel=1&template=mak_sisu.html

Kliendid, kes  taotlesid käesoleval aastal keskkonnasõbraliku puuvilja- ja marjakasvatuse toetust (KSA) või keskkonnasõbraliku köögivilja-, ravimtaime- ja maitsetaimekasvatuse ning maasikakasvatuse toetust (KSK), peavad  esimese kohustuseaasta 1. detsembriks olema osalenud keskkonnasõbraliku aianduse koolitusel. Ka sel puhul on koolituse nõude täitmata jätmise korral ette nähtud toetussumma vähendamine kuni 6%.

Keskkonnasõbraliku aianduse (nii KSA kui KSK) koolituse toimumise kuupäevad on 16., 23., 24., 26. ja 27. november. Koolituse korraldajaks on Maaeluministeeriumi tellimusel Tartumaa Põllumeeste Liit. Info koolituste kohta saadetakse kõigile selle aasta KSA ja KSK taotlejatele e-postile või informeeritakse neid telefonitsi.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus