Lisatud: 13. oktoober 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Okt2009 Kas noored leiavad maaelul mõtet?

Kas maal on elu? Kas põllumajandus on tulevikuäri? Milline toit on tervislik? Neile ja teistele maaelu puudutavatele küsimustele otsitakse oktoobrist vastust 20 koolis üle Eesti, kus Põllumajandusministeeriumi ja Eesti Väitlusseltsi koosöös korraldatakse väitluskoolitusi.

Väitlussari on järjekordne ettevõtmine noortesarja „Maal on mõnus" raames, mis on Põllumajandusministeeriumi eestvõttel kestnud juba üle viie aasta. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on maaelu tutvustamine noortele hädavajalik, sest seni oleme hädas sellega, et noored kipuvad pärast kooli lõpetamist linna. „Koolituste eesmärgiks on panna noori väitluse vormi kasutades kaasa mõtlema maaelu ja põllumajanduse teemadel, tutvustada maaelu väärtusi ja tekitada selleteemalist diskussiooni," lausus Seeder.

Väitluskoolitusel saavad noored omandada argumenteerimis- ja eneseväljendusoskust, esinemisharjutustes keskendutakse aga põhiliselt  maaeluga seonduval. Nii otsivad õpilased etteantud teemadel püstitatud väidetele põhjendusi, vaatlevad maaelu ja põllumajandust puudutavaid küsimusi nii jaatavalt kui eitavalt poolelt.

Põllumajandusministeerium on koolinoortele mõeldud üritusi egiidi all „Maal on mõnus" korraldanud juba  aastast 2004. Varasemalt on toimunud nii essee-, joonistus-, foto-, luule- kui ka mitmeid projektikonkursse oma kodukoha elu-olu huvitamaks muutmise teemal.


Sarja esimene koolitus toimus reedel, 09. oktoobril,  Lääne-Risti Põhikoolis, teine koolitus leiab täna aset Varstu Keskkoolis Võrumaal.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike