Lisatud: 10. juuli 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Jul2009 Kalurid täitsid Liivi lahe räimekvoodi rekordilise kiirusega

Alates esmaspäevast ei tohi Liivi lahel enam räime püüda, sest kalurid on tänavuse räimekvoodi tänu kala rohkusele rekordilise kiirusega täitnud.

Selle nädala keskpaigaks olid nii rannakalurid kui kalalaeva kalapüügiloa alusel püüdjad Liivi lahelt püüdnud 17 300 tonni räime, mis on 107,3 protsenti Eestile eraldatud räimekvoodist. Eelmisel aastal püüdsid kalurid kogu aasta jooksul vaatamata tänavusest suuremale kvoodile vaid 15 877 tonni räime.

Ministeeriumi kalapüügi korralduse ja andmete analüüsi büroo juhataja Gunnar Lambingu sõnul ei ole viimastel aastatel püügikvoodi täitumise pärast lõpetatud Läänemerel ühegi kalaliigi püüki „Tõenäoliselt võivad järgmiseks aastaks Eestile eraldatavad räimepüügi võimalused suureneda, kui kalavarude olukord on paranenud," märkis ta.

Seetõttu ei tohi kutselised kalurid käesoleval aastal alates esmaspäevast Liivi lahel räime püüda. Põllumajandusministri 6. juuli 2009. aasta määrusega nr 72 on räime püük Läänemere ICES alarajoonis 28-1 lõpetatud nii kaluri kalapüügiloa kui ka kalalaeva kalapüügiloa alusel kala püüdvatele isikutele.

Täna võib räimepüüki jätkata Läänemere teistes piirkondades (ICES alarajoonides 25, 26, 27, 28-2, 29 ja 32).

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus