Lisatud: 14. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Sep2005 Kalurid koonduvad esmakordselt tootjateühistusse

Tootjateühistu tegevuse eesmärgiks on säästliku kalapüügi tagamine ja oma liikmete püütud kala turustamistingimuste ning kala kvaliteedi ja konkurentsivõime parandamine.

 

"Mul on hea meel, et kalurid on hakanud oma majandustegevuses leidma ühiseid eesmärke ja on valmis ka konkreetseteks sammudeks," ütles põllumajandusminister Ester Tuiksoo: “Riik omaltpoolt toetab tootjaorganisatsioonide teket ja selleks on planeeritud järgmise aasta eelarvesse ka rahaline toetus.”

 

Kalandustootjate organisatsioon hakkab esialgu ühendama räime-, tursa- ning kilupüüdjaid. Hetkel kuuluvad asutajaliikmete initsiatiivgruppi 6 firmat:  Nautex Hiiumaa OÃœ, Kaabeltau OÃœ, TÃœ Pärnu Rannakalurid, Tapurla KÃœ, Dagomar AS, Linda Mare OÃœ.

 

Eesti Kalurite Liidu tegevdirektori Toivo Orgusaare sõnul annab tootjate ühendus kaluritele esmakordselt võimaluse rääkida kaasa kala hinna määramisel. “Oluline on ka see, et nüüd, kus kala hakatakse realiseerima ühistu egiidi all, paraneb kindlasti ka kala kvaliteet,” lisas Orgusaar.

 

Tootjateühistu asutamine toimub Pärnumaal, Paikuse vallamajas. Uksed avatakse kell 16.00, asutamise lepingu allakirjutamine toimub kell 16.30, kui jõuavad kohale põllumajandusminister Ester Tuiksoo ja asekantsler Toomas Kevvai. Peale asutamiskoosolekut annavad asutajaliikmed ajakirjanikele asjakohaseid selgitusi.

 

Pressiteate koostanud:

Diana Kõmmus
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254; 524 8974
diana.kommus@agri.ee

 

Lisainfo:

Toivo Orgusaar

Eesti Kalurite Liit

Tegevdirektor

621 2233; 565 3920

kalurid@online.ee

 

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus