Lisatud: 29. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Sep2008 Kalatöötleja võib saada PRIAst kuni 10 miljonit krooni investeeringutoetust

29. septembril alustab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) taotluste vastuvõttu ettevõtjailt, kes soovivad saada investeeringutoetust kalandustoodete või veetaimede töötlemise arendamiseks ja kaasajastamiseks.

 

Euroopa Kalandusfondi Eesti rakenduskava alusel makstav toetus on üks suurimaid, mida on võimalik PRIAst saada – üks taotleja võib ühes taotlusvoorus saada abikõlblike kulutuste hüvitiseks kuni 10 miljonit krooni eeldusel, et rahastab oma projekti vähemalt pooles ulatuses ise.

 

 „Samalaadset toetust on varem saanud taotleda algul SAPARDist, viimati aga  Riikliku arengukava meetmest aastal 2004,“ tõdes PRIA kalandustoetuste büroo peaspetsialist Angela Annilo. „Neli aastat tagasi ammendus meetme eelarve juba esimeses taotlusvoorus ning kuna vahepeal pole taotlusvoore olnud, siis on toetuse vastu praegu huvi väga suur.  Veterinaar- ja Toiduameti poolt tunnustatud ettevõtteid, kes võiksid toetust taotleda, on Eestis sadakond, aga lisaks võivad toetust saada ka alustavad ettevõtted.“

 

Angela Annilo sõnul on eriti oodatud projektid kalandustoodete ja veetaimede (merest püütava agariku) töötlemisseadmete, jäätmekäitluse ja toiduhügieeniga seotud tehnika soetamiseks ning ehitiste rajamiseks. Toetust saab ka puhastus- ja külmtootmisseadmete, vee- ja energeetikasüsteemi, pakkeliinide, laotõstukite, külmikveokite ja veel palju muu tarvis, kaasa arvatud ehitus- ja rekonstrueerimiskulud  ja seadmete kapitalirent.

 

 „Kalandustoetused on üks suurtest põhivaldkondadest, mida PRIA maaelu edendamise partnerina pakub lisaks traditsioonilistele põllumajandus-, metsandus- ja maaelutoetustele. Käesoleva toetuse üks tingimusi taotlejaile on, et ta asukoht ja tegevus, mida toetuse abil ellu viiakse, peavad olema Eestis,“ märkis Annilo.

 

Teavet taotlemistingimuste kohta ja taotluse vorme saab PRIA maakondlikest büroodest ja kodulehelt www.pria.ee, küsimustega võib pöörduda kalandustoetuste büroosse tel 737 1377, 737 1378 või 737 1388.

 

Taotlusi saab esitada 29. septembrist 20. oktoobrini PRIA maakondlikesse büroodesse. Taotluste menetlemine kestab kuni 75 tööpäeva ehk eeloleva aasta veebruari alguseni.

Investeeringuid kalandustoodete ja veetaimede töötlemisse ja turustamisse toetatakse Euroopa Kalandusfondi Eesti rakenduskava 2007-2013 meetme 2.3 alusel Euroopa Kalandusfondist, tänavuse taotlusvooru eelarve on 110 miljonit krooni.

 

 

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus