Lisatud: 01. oktoober 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Okt2010 Kalapüüdjate tegevus muutub avalikuks

Eestis hakatakse esimese riigina Euroopa Liidus avalikustama kõigi kalandusettevõtete püügivõimalusi ja nende kasutamist puudutavaid andmeid.

Täna on avalikud kalapüügi ja esmakokkuostu andmed veealade ja püügivahendite lõikes. Valitsuses heakskiidu saanud Kalapüügiseaduse vastava muudatuse järgi hakatakse ettevõtjate lõikes andmeid avalikustama pärast eelnõu heaks kiitmist riigikogus.

Põllumajandusministeeriumi maaelu ja kalanduspoliitika asekantsleri Toomas Kevvai sõnul on kalavarud piiratud loodusressurss ja rahvuslik rikkus, mistõttu on loomulik, et avalikkus peab omama selle kasutamise kohta ülevaadet.

„Kalavaru pideva vähenemise tõttu on see eriti oluline, sest kala soovitakse täna püüda rohkem kui mõistlik oleks," rääkis Kevvai. „Püügiandmete avalikustamine aitab võidelda ka ebaseadusliku kala käitlemisega, mis on probleemiks terves Euroopas."

Eesti on Euroopa Kalanduspoliitika reformi arutelul esinenud ka ettepanekuga, et sarnane kord võiks laieneda üle terve ühenduse. „Mõneti on see jätkuks meie kunagisele ettepanekule hakata avalikustama toetuste saajate infot, mis leidis heakskiidu ja on laienenud tänaseks üle terve ELi," lisas Kevvai.

Seadusemuudatusega loodetakse tekitada nn naabrivalve efekti, kus kõik kodanikud ja kalaettevõtjad saavad näha iga kalapüügiõigust omava ettevõtte reaalseid õigusi ja nende õiguste kasutamise registreeritud tulemusi.

Vastavaid andmeid hakatakse avalikustama vähemalt neli korda aastas Põllumajandusministeeriumi koduleheküljel aadressil www.agri.ee.

Uudised

Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus