Lisatud: 01. august 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Aug2006 Kalandustoodete tootjad saavad PRIAst taotleda intressitoetust


Toetuse eesmärk on osaliselt hüvitada kalandustoodete tootjale kalakasvatuse või kalapüügi arendamiseks võetud pikaajalise laenu intressid või kapitalirendi makse osana tasutavad intressid, mis tootja on tasunud toetuse taotlemisele eelnenud kalendriaastal.

PRIA kalandusrahastu toetuste büroo juhataja Piret Ilves soovitab taotlejatel taotluse isiklikult kohale tuua. “Siis saame kohe üle kontrollida, kas kõik vajalikud dokumendid on olemas ja taotlus on korrektselt täidetud,” lisas Ilves.

Toetust võivad taotleda ettevõtjad nii laevade kaasajastamiseks, kalasadamate arendamiseks kui ka vesiviljelusega tegelemiseks võetud laenude intresside hüvitamiseks.

Intressitoetuseks on tänavu kokku eraldatud 1,5 miljonit krooni ning sellist toetust saab PRIAst taotleda esmakordselt. Toetuse suurus taotlejale selgub pärast kõigi taotluste läbi vaatamist ning arvutuste tegemist. Toetuse määramise otsustab PRIA hiljemalt käesoleva aasta oktoobri lõpuks.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike