Lisatud: 06. juuni 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Jun2007 Kalandusnõukogus arutati kalanduse toetusmeetmete rahastamist
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi sõnul on riigi ülesanne toetuste rahastamisel tagada kalandussektori tasakaalustatud areng, mitte konkreetsete sektoriosade eelisareng teiste kalandusvaldkondade arvelt. "Olles ära kuulanud erinevate kalandussektori organisatsioonide ettepanekud EKFi rahastamisprioriteetide seadmisel, on nüüd riigi roll hoolitseda selle eest, et lõplikud otsused tagaksid sektori tasakaalustatud ja jätkusuutlikku arengu," rõhutas Seeder.

Senisest oluliselt rohkem on aastatel 2007-2013 plaanis raha suunata kalanduspiirkondade säästva arengu toetamisele. "Olen veendunud, et kõige õigemad isikud konkreetse piirkonna probleemide ja vajaduste määratlemisel on just seal kandis tegutsevad kalurid. Kalanduspiirkondade säästva arengu toetusega tahamegi otsustusõiguse anda kaluritele endile, sest just nii suudame tagada konkreetsete piirkondade vajaduste ja iseärasustega arvestamise toetuste maksmisel," ütles Seeder.

Kalandusnõukogu liikmetele tutvustati ka käesolevaks aastaks planeeritud riiklikke kalandustoetusi. Tänavu makstaks kalandussektorile koolitus-, praktika ja tootjaorganisatsioonide tegevuse alustamise toetust kokku 5,8 miljoni krooni ulatuses.

Kalandusnõukogusse kuuluvad Põllumajandusministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA), Keskkonnainspektsiooni, Kalaliidu, Kalurite Liidu, Kaugpüüdjate Liidu ja Kalakasvatajate Liidu esindajad.

Lisainfo:
Margus Palu
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel: 625 6524, 52 007 81
E-post: margus.palu@agri.ee

Taustainformatsioon
Aastatel 2007-2013 kaasrahastab Euroopa Liit kalandustoetusi Euroopa Kalandusfondist (EKF), mis asendab aastatel 2004-2006 ELis kalanduse rahastamise allikaks olnud Kalanduse Arendusrahastut.

Järgneval seitsmel aastal on EKF-i vahenditest Eesti kalandussektorit võimalik toetada 84,6 miljoni euroga. Koos Eesti riigi poolse kaasfinantseeringuga teeb see keskmiseks aastaseks toetussummaks ligikaudu 200 miljonit krooni, mis on ligikaudu kaks korda rohkem kui aastatel 2004-2006.

EKF-i vahendite kasutamiseks koostas Põllumajandusministeerium Eesti kalanduse strateegia 2007-2013 ning Euroopa Kalandusfondi 2007-2013 rakenduskava, mis said valitsuse heakskiidu 1. märtsil 2007.

Täpsem info: www.agri.ee/ekf.
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus