Lisatud: 18. august 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Aug2004 Kalalaevastiku uuendamise ja maamajanduse elavdamise toetused on avanemas

Kalalaevastiku moderniseerimise ja uuendamise toetus on mõeldud Eesti ettevõtjatele, kes merest laevadel kala püüavad. Toetust antakse uute kalalaevade ostmiseks või juba olemasolevate laevade ümberehitamiseks.

 

“Merel püüdvate kalalaevade omanike jaoks on see viimane aasta, et uute laevade ehitamiseks vanade asemele toetust taotleda,” rõhutas põllumajandusminister Ester Tuiksoo. “Alates 1. jaanuarist 2005 kaob uute kalalaevade ostmise võimalus seoses Kalanduse Arendusrahastu määruse muudatusega. Järgmistel aastatel saab toetusi üksnes olemasolevate laevade ümberehitamiseks.”

 

Sellel aastal uue laeva ostmiseks toetust taotlev ettevõtja saab laeva osta kahe aasta jooksul alates taotluse rahuldamise päevast.

 

Kalalaevastiku moderniseerimise ja uuendamise toetuste taotlemise kohta saavad konsulendid üksikasjalikumat teavet KEA Erakooli korraldatavatel seminaridel, mis toimuvad kolmel päeval kolmes Eesti linnas:

17. augustil             Paides             KEA õppekeskuses;

18. augustil             Tartus              Barclay Hotellis;

19. augustil             Pärnus             Hotellis Strand.

 

Nendel seminaridel käsitletakse lisaks kalandustoetustele ka riikliku arengukava meetme 3.3 “Majanduse mitmekesistamise maapiirkonnas” toetuse taotlemise tingimusi. Maamajandustegevuse mitmekesistamise toetuste tutvustamine jätkub 23. augustil, kui Eesti Põllumajandusülikool korraldab taotlejatele kuuepäevase koolitusseminaride sarja.

 

23. augustil             Ida-Virumaal          Saka mõisas Cliff Hotel & SPA;

24. augustil             Haapsalus               Läänemaa Arenduskeskuses;

25. augustil             Pärnus                    Pärnu Maavalitsuses;

26. augustil             Rakveres                Lääne-Viru Maavalitsuses;

27. augustil             Võrus                     Võru Maavalitsuses;

30. augustil             Tartus                     Eesti Põllumajandusülikoolis.

 

Mõlemad seminaritsüklid toimuvad Põllumajandusministeeriumi tellimusel. Lektoriteks on muuhulgas Põllumajandusministeeriumi ja Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) ametnikud.
 
 
Ave Reinson
Põllumajandusministeerium
Avalike ja välissuhete osakond
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus