Lisatud: 27. september 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Sep2007 Järgmised uue maaelu arengukava toetusmeetmed avatakse oktoobris

Praeguseks on MAKi raames vastu võetud nelja toetusmeetme taotlused. Järgmised meetmed, mille taotlusvoorud avatakse on põllu- ja metsamajanduse infrastruktuur (meede 1.8) ning külade uuendamine ja arendamine (meede 3.2) – antud meetmed on plaanis avada oktoobri teises pooles.

Eile arutati sotsiaalpartneritega läbi investeeringud bioenergia tootmisesse (meede 1.4.3), põllumajandustoodetele ja mittepuidulistele metsandussaadustele lisandväärtuse andmise (meede 1.6) ja metsade majandusliku väärtuse parandamise ja metsandussaadustele lisandväärtuse andmise (meede 1.5) meetmete põhimõtted ja hindamiskriteeriumid.

Seirekomisjoni liikmetele anti ka ülevaade MAKi läbirääkimiste seisust Euroopa Komisjoniga. Esialgsetele andmetele tuginedes võib prognoosida, et MAK saab Euroopa Komisjoni poolse heakskiidu veel käesoleval aastal.

MAK kiideti Vabariigi Valitsuse poolt heaks 8. veebruaril 2007. aastal. MAK-i raames on võimalik Eesti põllumajandust ja maaelu järgneva seitsme aasta jooksul toetada ligikaudu 14,5 miljardi krooniga. MAK esitati Euroopa Komisjonile heakskiitmiseks käesoleva aasta märtsis.

Eesti maaelu arengukava 2007-2013 on kättesaadav põllumajandusministeeriumi kodulehel aadressil www.agri.ee/mak.

Lisainformatsioon:
Margus Palu
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel: 625 6524, 52 007 81
E-post:
margus.palu@agri.ee

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner