Lisatud: 15. juuni 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Jun2016 ISTA Kongress toob Tallinnasse juhtivad seemneteadlased üle maailma

15.-21. juunini toimub Tallinnas Rahvusvahelise seemnekontrolli assotsiatsiooni ISTA 31. kongress, mis toob Eestisse üle 300 teadlase, seemnetootja ja seemnekontrolli asutuse juhi enam kui 40 maailma riigist.

„Vaid iga kolme aasta tagant toimuv kongress on unikaalne võimalus seemnevaldkonna teadlaste ja seemnetööstuste esindajate kohtumiseks, teadmiste vahetamiseks ning tööks vajalike kontaktide loomiseks,“ ütles Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu. „Kongress toob Tallinnasse kokku juhtivad valdkonna eksperdid üle maailma. Kuna Eesti edusammud tehnoloogiate arendamisel on maailmas tuntud, peegeldab seda ka seekordse kongressi peateema teaduse ning tehnoloogia rakendamisest seemnekontrolli kvaliteedi tõstmiseks.“

Tallinnas toimuva kongressi peateemaks on “Progress in seed testing and seed quality improvement through science and technology”. Kongressil käsitletakse seemnekontrolli kvaliteedi parandamise võimalusi, seemnete idanevuse ja seemnepuhtuse kontrolli, seemnete kvaliteeti mõjutavaid keskkonnategureid, rakulisi ja molekulaarseid meetodeid seemnete kvaliteedi määramisel ning  geneetilise ressursi säilitamist.

ISTA Kongressi raames toimub Seemnesümpoosion, mille sessiooni „Conservation and use of genetic resources in crop, forest and wild species“ juhib Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel, kes annab ülevaate taimede geneetiliste ressursside kasutamisest ja säilitamisest Eestis. 

Kongress toimub kolme aasta tagant ja sellest võtab osa üle 300 seemneteadlase ja -tootja ning seemnekontrolli asutuse juhi enam kui 40 ISTA liikmesriigist üle maailma.

Rahvusvaheline seemnekontrolli assotsiatsioon ISTA (International Seed Testing Association) loodi 1924. aastal, et töötada välja rahvusvaheline seemnete kontrolli metoodika. Assotsiatsiooni eesmärk on luua, võtta vastu ja avaldada standardprotseduure seemneproovide võtmiseks ja katsete tegemiseks ning soodustada nende reeglite ühtset rakendamist rahvusvahelises kaubanduses liikuvate seemnete hindamiseks.

Kongressi korraldab Maaeluministeerium koostöös Põllumajandusuuringute Keskusega (PMK). PMK Seemnekontrolli laboratoorium on ISTA akrediteeritud laboratoorium Eestis, kus kontrollitakse ja analüüsitakse kõiki Eestis kasvatatud ja sertifitseeritud seemneid ning  vajadusel ka sissetoodavaid seemneid vastavalt kehtestatud rahvusvahelisele ISTA metoodikale. Eesti on Rahvusvahelise Seemnekontrolli Assotsiatsiooni ISTA liige alates 1924. aastast.

Maaeluminister Urmas Kruuse avab ISTA Kongressi täna kell 8.40 Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses Tallinnas.

Lisainfo: https://ista-tallinn2016.ee/

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner