Lisatud: 29. juuni 2017

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jun2017 Illar Lemetti: rakendame Eesti eesistumise üldiseid prioriteete ka põllumajanduses

„Maaeluministeerium rakendab Eesti eesistumise üldiseid prioriteete ka põllumajanduses, keskendudes sealjuures muldade kestlikkusele, ohutule toidule, turgude avatusele ja digitaalsete lahenduste kasutamisele,“ ütles 28. juunil Roomas ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise avaüritusel sõna võtnud Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti.

Lemetti tänas oma sõnavõtus Maltat suurepärase töö eest, lubas, et  Eesti jätkab kõigi lahendamisel olevate küsimustega tegelemist ja kutsus kõiki üles tõhusale ning viljakale koostööle Eesti eesistumise ajal.

Eesistumise alguse tähistamisel esitleti Maasike Maasiku vaipa Kodutee. Avamisel said lisaks Maaeluministeeriumi kantslerile Illar Lemettile sõna ka Euroopa Liidu delegatsiooni suursaadik Jan Tombinski ja Malta suursaadik Vanessa Frazier. Ürituse lõpus tutvustati Läänemere toidutee mobiilirakendust.

Illar Lemetti kohtub oma Rooma-visiidi raames ka rahvusvahelise põllumajanduse arengu fondi (IFAD) asepresidendi hr Michel Mordasini, maailma toiduprogrammi (WFP) täitevdirektori kabineti ülema pr Harriet Spanose, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) peadirektori kabinetiülema hr Mario Lubetkini ja Itaalia väiketootjate organisatsiooniga Coldiretti.

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik 2017. aasta juulist detsembrini, aidates poole aasta jooksul kujundada ELi nõukogu seisukohti ning juhtides töörühmade tööd. Eestil kui eesistujariigil on neli prioriteeti: avatud ja uuendusmeelse majandusega Euroopa, turvaline ja kaitstud Euroopa, andmete vaba liikumine ja digitaalne Euroopa ning kaasav ja kestlik Euroopa.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ametlik veebileht on eu2017.ee.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner