Lisatud: 17. aprill 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Apr2009 Hiiumaa lehmapidajad saavad riigilt miljoni

Hiiumaa piimatootjad saavad riigilt erandkorras miljon krooni, et endale piimaauto osta ja seeläbi toorpiima eest rohkem teenida. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas Maaelu Edendamise Sihtasutusega (MES) täna vastava lepingu.

Hiiumaa talunikud pöördusid oma abipalvega riigi poole juba aasta alguses, sest erilise asukoha tõttu langetasid tööstused neilt ostetava piima hinna alla kahe krooni piiri, millega kasumlikult majandada aga võimalik ei ole.

Seedri kinnitusel on selge, et selliste hindadega piimakarju elus ei hoia ning riigil tuli neile appi minna. „Tegemist on vähese tähtsusega riigi abiga piirkonnale, mis on väga eriline. Tänu sellele on sellise erakorralise abi andmine üldse võimalik," lausus ta.

MESi juhatuse esimehe Raul Rosenbergi sõnul sõlmitakse hiidlaste ühistuga Hiiumaa Meierei leping tõenäoliselt lähipäevil. „Mõned paberid on veel tarvis korda ajada aga põhimõtteliselt on kõik valmis," märkis ta.

Põllumajandusministeerium otsustas hiidlaste toetamise juba veebruaris, kuid aega võttis hiidlaste arutelu selle üle, kuidas abiraha kasutada. Piimatootjad ise oleks eelistanud saada selle lihtsalt hüvitiseks, riigi eesmärgiks oli aga toetada investeerimist ja ühistulist tegevust, millest tõuseks tulu ka tulevikus.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner