Lisatud: 17. aprill 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Apr2009 Hiiumaa lehmapidajad saavad riigilt miljoni

Hiiumaa piimatootjad saavad riigilt erandkorras miljon krooni, et endale piimaauto osta ja seeläbi toorpiima eest rohkem teenida. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas Maaelu Edendamise Sihtasutusega (MES) täna vastava lepingu.

Hiiumaa talunikud pöördusid oma abipalvega riigi poole juba aasta alguses, sest erilise asukoha tõttu langetasid tööstused neilt ostetava piima hinna alla kahe krooni piiri, millega kasumlikult majandada aga võimalik ei ole.

Seedri kinnitusel on selge, et selliste hindadega piimakarju elus ei hoia ning riigil tuli neile appi minna. „Tegemist on vähese tähtsusega riigi abiga piirkonnale, mis on väga eriline. Tänu sellele on sellise erakorralise abi andmine üldse võimalik," lausus ta.

MESi juhatuse esimehe Raul Rosenbergi sõnul sõlmitakse hiidlaste ühistuga Hiiumaa Meierei leping tõenäoliselt lähipäevil. „Mõned paberid on veel tarvis korda ajada aga põhimõtteliselt on kõik valmis," märkis ta.

Põllumajandusministeerium otsustas hiidlaste toetamise juba veebruaris, kuid aega võttis hiidlaste arutelu selle üle, kuidas abiraha kasutada. Piimatootjad ise oleks eelistanud saada selle lihtsalt hüvitiseks, riigi eesmärgiks oli aga toetada investeerimist ja ühistulist tegevust, millest tõuseks tulu ka tulevikus.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus