Lisatud: 04. november 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Nov2015 Hiina ametnikud tulevad inspekteerima Eesti kalatöötlemisettevõtteid

4.-7. novembrini on Eestis ametlikul visiidil neli Hiina Rahvavabariigi inspektorit, et hinnata riikliku järelevalve korraldust kilu ja räime püügi ning töötlemisega tegelevates ettevõtetes. Tegu on osaga Eesti ettevõtete tunnustamisprotsessist, et avada täiendavaid ekspordivõimalusi Hiina Rahvavabariiki.

Visiidi käigus tutvuvad Hiina inspektorid järelevalve üldise korraldusega Veterinaar- ja Toiduametis ning Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis. Külastatakse kilu ja räime püügi ning töötlemisega tegelevaid ettevõtteid ja tunnustatud tootjaorganisatsioone Tallinnas ja Pärnus.

„Veterinaar- ja Toiduamet on täitnud Hiina poolt saadetud küsimustikud, milles oleme kirjeldanud valdkonda reguleerivaid õigusakte ning toidujärelevalve üldist korraldust Eestis,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda. „Hiina tunnustamissüsteem näeb ette, et kala importimiseks Hiina on vajalik eraldi iga kalaliigi registreerimine Hiina järelevalveasutuses ning korraga menetletakse vaid ühe kalaliigi registreerimisega seotud dokumente.“

Kuna Hiina järelevalveasutus klassifitseerib kilu ja räime ühes kategoorias olevate kalaliikidena, inspekteeritakse neid kalaliike käitlevaid ettevõtteid Eestis samaaegselt.

“Kilu ja räime osas on Eesti ettevõtjate ekspordihuvi väga suur, seetõttu taotleme nende kalaliikide registreerimist. Kui kaua registreerimisprotsess võib aega võtta, sõltub Hiina järelevalveasutusest, kes viib läbi riskianalüüsi ja otsustab täiendava inspekteerimise vajaduse,“ lisas Kalda.

2014. aastal eksporditi Eestist Hiina erinevaid kalatooteid, sh nii jahutatud kui külmutatud kala ja vähilisi kokku 2,8 miljoni euro väärtuses.

Hiina inspektorite visiit on osaks Eesti ettevõtete tunnustamisprotsessist, et avada täiendavaid ekspordivõimalusi Hiina Rahvavabariiki. Jaanuaris külastas Eestit Hiina Rahvavabariigi asepõllumajandusminister Niu Dun, kellega koos allkirjastati Eesti ja Hiina põllumajandusministeeriumide vaheline koostöölepe. Eesti toidutootjad soovivad Hiina turule viia eelkõige piima-, liha- ja kalatooteid.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike