Lisatud: 09. november 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Nov2015 Hiina ametnikud jäid Eesti järelevalvesüsteemi ja kalakäitlemisettevõtete olukorraga üldjoontes rahule

4.-7. novembrini  Eestis kilu ja räime püügi ja töötlemisega tegelevaid ettevõtteid auditeerinud Hiina Rahvavabariigi ametnike esialgne üldine hinnang Eesti riiklikule järelevalvesüsteemile ning külastatud kalatöötlemisettevõtetele oli positiivne. Auditi läbiviimine Eestis on oluline etapp täiendavate ekspordivõimaluste avamiseks Eesti kalakäitlemisettevõtetele Hiina turul.

„Hiina audiitorid hindasid Eesti järelevalvesüsteemi hästi toimivaks ja olid üldiselt rahul sellega, mida nad külastatud ettevõtetes nägid,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda. „Hiina järelevalveasutus koostab läbiviidud auditi põhjal kirjaliku raporti ning otsustab täiendava inspekteerimise vajaduse.“

Visiidi käigus tutvusid Hiina audiitorid järelevalve üldise korraldusega Veterinaar- ja Toiduametis, külastasid Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi Tallinna laborit, kilu ja räime püügi ja töötlemisega tegelevaid ettevõtteid ning tunnustatud tootjaorganisatsioone.

Hiina tunnustamissüsteem näeb ette, et kala importimiseks Hiinasse on vajalik eraldi iga kalaliigi registreerimine Hiina järelevalveasutuses ning korraga menetletakse vaid ühe kalaliigi registreerimisega seotud dokumente. Kuna Hiina järelevalveasutus klassifitseerib kilu ja räime ühes kategoorias olevate kalaliikidena, inspekteeriti neid kalaliike käitlevaid ettevõtteid Eestis samaaegselt.

Hiina inspektorite visiit on osaks Eesti ettevõtete tunnustamisprotsessist, et avada täiendavaid ekspordivõimalusi Hiina Rahvavabariiki. Läbiviidud auditi põhjal koostab Hiina järelevalveamet AQSIQ (General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine) kirjaliku raporti.

Jaanuaris külastas Eestit Hiina Rahvavabariigi asepõllumajandusminister Niu Dun, kellega koos allkirjastati Eesti ja Hiina põllumajandusministeeriumide vaheline koostöölepe. Eesti toidutootjad soovivad Hiina turule viia eelkõige piima-, liha- ja kalatooteid.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike