Lisatud: 25. jaanuar 2013

Viimati muudetud: 25. jaanuar 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

25Jan2013 Europarlamendi põllumajanduskomisjon pooldab otsetoetuste ja maaelu toetuste tõstmist Eestile

Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjon otsustas täna suurendada Eestile eraldatavaid põllumajandus- ja maaelutoetusi uuel eelarveperioodil 500 miljoni euro võrra, mida on üle 40 protsendi enam kui aastatel 2007–2013.

Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjon hääletas eile ja täna Euroopa Liidu uuel eelarveperioodil ehk aastateks 2014–2020 liikmesriikidele eraldatavaid põllumajandustoetusi. Positiivseim otsus Eestile on põllumajandus- ja maatoetuste summa märgatav suurendamine võrreldes varasemaga.

Euroopa parlamendi saadik Ivari Padar leiab, et kokkulepitu on nii Eesti kui ka Euroopa seisukohalt positiivne edasiminek. „Liikmesriikidevahelised otsetoetuste erinevused vähenevad, kuid lõpliku võrdsustumiseni siiski veel ei jõuta,“ kommenteeris Padar.

Lisaks muutub esialgselt jäigemalt planeeritud põllumajanduse keskkonnasõbralikumaks muutmise rakendamine liikmesriikidele paindlikumaks. „Kokkuvõtteks on mitu meie poolt esitatud ettepanekut leidnud vastuvõetud kompromissides oma koha,“ lisas Padar.

Eilse ja tänase hääletuse näol on tegemist parlamendi põllumajanduskomisjoni lõpliku seisukohaga, millele järgneb Euroopa Parlamendi lõpphääletus märtsis. Lõplik kokkulepe otsetoetuste osas saavutatakse siis, kui on jõutud ühisele seisukohale Euroopa Parlamendi, Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukogu vahel. Põllumajanduspoliitika lõpliku kokkuleppe saavutamisel on olulise tähtsusega ka veebruari alguses toimuv Euroopa Liidu riigipeade kohtumine, mis on pühendatud pikaajalisele eelarveperspektiivile.

 

Teade pärineb Euroopa Parlamendi saadiku Ivari Padari koduleheküljelt. 

Vaata lisaks www.padar.ee.

 

 

 

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner