Lisatud: 25. jaanuar 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Jan2008 Euroopa Liit asub rakendama põllumajandustootjasõbralikke nõudeid

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on saavutatud kokkulepe tervitatav ja põllumajandustootja jaoks paindlik. „Nõuetele vastavuse süsteem on vajalik ja väärtustab neid põllumajandustootjaid, kes on nõudeid korrektselt täitnud”, ütleb Seeder. Samuti lisab ta, et Eestis pole nõuetele vastavusega siiamaani olulisi probleeme olnud ja meie põllumehed on olnud seaduskuulekad.

Vastavalt kehtivale seadusandlusele hakatakse nõuetele vastavust uutes liikmesriikides rakendama aastast 2009, vanades liikmesriikides kehtivad nõuded juba 2004. aastast. Nõuetele vastavuse süsteemi kohaselt ei saa nõudeid rikkunud põllumajandustootja mitte ainult järelvalveasutuse ettekirjutust, vaid tema toetust hakatakse vähendama. Erinevate nõuete rakendamise osas tehti erisusi, näiteks keskkonnanõuete täitmise puhul rakendub süsteem 2009. aastast,  toidu,- veterinaar- ja taimekaitsenõuete puhul aga 2011. aastast.

Nõuetele vastavuse süsteem hõlmab endas 18 direktiivi, mille hulgas on näiteks keskkonna, loomade heaolu, toidu ja veterinaarnõuded, mida põllumajandustootja peab toetuse rakendamisel järgima.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike