Lisatud: 25. jaanuar 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Jan2008 Euroopa Liit asub rakendama põllumajandustootjasõbralikke nõudeid

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on saavutatud kokkulepe tervitatav ja põllumajandustootja jaoks paindlik. „Nõuetele vastavuse süsteem on vajalik ja väärtustab neid põllumajandustootjaid, kes on nõudeid korrektselt täitnud”, ütleb Seeder. Samuti lisab ta, et Eestis pole nõuetele vastavusega siiamaani olulisi probleeme olnud ja meie põllumehed on olnud seaduskuulekad.

Vastavalt kehtivale seadusandlusele hakatakse nõuetele vastavust uutes liikmesriikides rakendama aastast 2009, vanades liikmesriikides kehtivad nõuded juba 2004. aastast. Nõuetele vastavuse süsteemi kohaselt ei saa nõudeid rikkunud põllumajandustootja mitte ainult järelvalveasutuse ettekirjutust, vaid tema toetust hakatakse vähendama. Erinevate nõuete rakendamise osas tehti erisusi, näiteks keskkonnanõuete täitmise puhul rakendub süsteem 2009. aastast,  toidu,- veterinaar- ja taimekaitsenõuete puhul aga 2011. aastast.

Nõuetele vastavuse süsteem hõlmab endas 18 direktiivi, mille hulgas on näiteks keskkonna, loomade heaolu, toidu ja veterinaarnõuded, mida põllumajandustootja peab toetuse rakendamisel järgima.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike