Lisatud: 14. september 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Sep2016 Euroopa Liidu peaveterinaarid tihendasid Slovakkias koostööd

Möödunud nädalal kohtusid Slovakkias Euroopa Liidu liikmesriikide peaveterinaararstid, et arutada mitmeid toidu- ja veterinaaria valdkonna teemasid.

Ühe olulisema teemana arutati Maailma Loomatervise Organisatsiooni (OIE) tegevuses osalemist. Selles osas koordineerisid liikmesriigid oma seisukohti. OIE töötab välja rahvusvahelised standardid elusloomade ja loomse toiduga kauplemiseks, standardid loomade heaolule, veterinaarharidusele ning kehtestab laboratoorsed uurimismeetodid loomade nakkushaiguste diagnoosimiseks. Samuti haldab keskset andmebaasi loomataudide esinemise kohta liikmesriikides ning vahendab 24 tunni jooksul info ohtlike loomataudide diagnoosimisest. OIE on oma fookusesse võtnud ka toidupettused.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on pärast 2013. aastal puhkenud hobuselihaskandaali toidupettuste probleemi hakatud Euroopas järjest enam teadvustama. „Toidutehnoloogia kiire arenguga on tekkinud uued pettuse võimalused ning raskusi lisab toidu internetimüük. Seetõttu järeldati kohtumisel, et toidupettuste õigeaegsel tuvastamisel on koostöö äärmiselt tähtis nii liikmesriikide kui rahvusvahelisel tasemel, aga ka kolmandate riikidega ning ekspertgrupid teevad selle nimel tööd“ ütles Kalda.

Kohtumisel arutati veel mitmeid teemasid, sealhulgas veterinaarravimite olukorda, peaveterinaararstid jagasid kogemusi ja soovitusi Euroopa kaguosast leviva veiseliha sektorit ohustava nodulaarse dermatiidi vaktsineerimiskava osas ning arutlesid reguleerimata saadetiste piirikontrolli probleemide üle.

Euroopa Liidu peaveterinaararstide töögrupi kohtumine toimus 6. – 9. septembril Slovakkias. Järgmine kohtumine toimub 12. oktoobril Brüsselis.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner