Lisatud: 10. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Veebr2010 Euroopa Liidu mahetooted saavad uue logo

Selle aasta juulikuust hakkavad kõik Euroopa Liidu mahetooted kandma uut logo (pildil).


Logo valimiseks korraldati 7. detsembrist 2009 kuni 31. jaanuarini  2010 disaini- ja kunstitudengite seas avalik konkurss, millele laekus ligi 3 500 kavandit. Rahvusvaheliselt tunnustatud žürii valis võidutöö avaliku e-hääletuse teel kolme parima kavandi hulgast. Hääletusel osales ligi 130 000 inimest ning 63% häältest kogus loodust ja Euroopat sümboliseeriv logo "Euro-leaf". Võidutöö kujundas Saksamaal õppiv Dusan Milenkovic, kes saab auhinnaks 6 000 eurot.

Alates 1. juulist 2010 on kohustuslik Euroopa Liidu mahelogoga märgistada kõik liikmesriikides toodetud pakendatud mahetooted. Imporditud mahetoodetele on logo lisamine vabatahtlik. Koos Euroopa Liidu mahelogoga võib pakendil kasutada riiklikke või erasektori mahepõllumajanduse logosid.

Lähiajal muudetakse Euroopa Komisjoni määrust mahelogo esitlusviisi ja kasutamistingimuste kohta, arvestades, et logo peab vastama määruses esitatud näidisele ja tuleb kasutada ettenähtud tehnilisi eeskirju. Selleks, et võimaldada mahetootjatel ära kasutada olemasolev pakkematerjal ja etiketid, võib kuni 1. jaanuarini 2012 mahetooteid siiski turustada ka senikehtinud mahepõllumajanduslikule tootmisele viitava märgistusega.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner