Lisatud: 15. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Mar2006 Euroopa Komisjon kooskõlastas täiendava 40 miljoni krooni eraldamise põllumajandustootmise investeeringutoetuseks

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo sõnul on tegu Eesti põllumajandusele positiivse otsusega.  “Põllumajanduse investeeringuvajadust on oluliselt suurendanud Euroopa Liiduga liitumine, mille käigus me võtsime hulga kohustusi põllumajandustootmise vastavusse viimiseks ELi nõuetega. Need on investeeringud, mida põllumehed peavad tegema juba täna,” ütles põllumajandusminister. Seda peegeldab ka suur nõudlus toetuse järele, mis samas annab kinnitust, et toetuse kaasabil ollakse valmis neid investeeringuid tegema. “Täiendavad vahendid ei võimalda rahuldada küll kõiki ootel olevaid taotlusi, kuid on oluline panus investeeringute puudujäägi leevendamisel,” selgitas Tuiksoo.

 

Vajadus täiendavate vahendite järele tekkis 2005. aasta alguses toimunud toetusmeetme taotluste vastuvõtu tulemusel, kus esitati 464 taotlust, toetussummas 391 miljonit krooni, mida oli oluliselt rohkem, kui meetme eelarves vahendeid. Eesti põllumajandussektori investeeringute puudujääk on üle 2 miljardi krooni aastas. Euroopa Liidu poolne toetus põllumajandustootmise investeeringutele on samas alla 10% aastasest investeeringuvajadusest. Sellest tulenevalt otsustas seirekomisjon Põllumajandusministeeriumi ettepanekul suurendada põllumajandustootmise investeeringutoetuse eelarvet.

 

Lähipäevadel saadab PRIA ootel olevatele taotlejatele välja teatised rahaliste vahendite olemasolu kohta ning seejärel on võimalik hakata 40 miljoni krooni osas väljamakseid tegema.

 

Lisainformatsioon:

Margus Palu

Avalike suhete osakond

Põllumajandusministeerium

Tel: 6256 524, 52 007 81

E-post: margus.palu@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus