Lisatud: 15. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Mar2006 Euroopa Komisjon kooskõlastas täiendava 40 miljoni krooni eraldamise põllumajandustootmise investeeringutoetuseks

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo sõnul on tegu Eesti põllumajandusele positiivse otsusega.  “Põllumajanduse investeeringuvajadust on oluliselt suurendanud Euroopa Liiduga liitumine, mille käigus me võtsime hulga kohustusi põllumajandustootmise vastavusse viimiseks ELi nõuetega. Need on investeeringud, mida põllumehed peavad tegema juba täna,” ütles põllumajandusminister. Seda peegeldab ka suur nõudlus toetuse järele, mis samas annab kinnitust, et toetuse kaasabil ollakse valmis neid investeeringuid tegema. “Täiendavad vahendid ei võimalda rahuldada küll kõiki ootel olevaid taotlusi, kuid on oluline panus investeeringute puudujäägi leevendamisel,” selgitas Tuiksoo.

 

Vajadus täiendavate vahendite järele tekkis 2005. aasta alguses toimunud toetusmeetme taotluste vastuvõtu tulemusel, kus esitati 464 taotlust, toetussummas 391 miljonit krooni, mida oli oluliselt rohkem, kui meetme eelarves vahendeid. Eesti põllumajandussektori investeeringute puudujääk on üle 2 miljardi krooni aastas. Euroopa Liidu poolne toetus põllumajandustootmise investeeringutele on samas alla 10% aastasest investeeringuvajadusest. Sellest tulenevalt otsustas seirekomisjon Põllumajandusministeeriumi ettepanekul suurendada põllumajandustootmise investeeringutoetuse eelarvet.

 

Lähipäevadel saadab PRIA ootel olevatele taotlejatele välja teatised rahaliste vahendite olemasolu kohta ning seejärel on võimalik hakata 40 miljoni krooni osas väljamakseid tegema.

 

Lisainformatsioon:

Margus Palu

Avalike suhete osakond

Põllumajandusministeerium

Tel: 6256 524, 52 007 81

E-post: margus.palu@agri.ee

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike