Lisatud: 29. september 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Sep2015 Euroopa Komisjon auditeerib järelevalvesüsteemi toimimist liha liikumise jälgitavuse tagamisel

Euroopa Komisjoni ametnikud auditeerivad üle-euroopalise auditeerimisprogrammi raames 29. septembrist kuni 9. oktoobrini Eesti toidujärelevalvesüsteemi toimimist liha ja lihatoodete päritolu ning liikumise jälgitavuse tagamisel. Auditi käigus kontrollitakse toodete märgistuse vastavust kehtivatele regulatsioonidele ning selle üle tehtavaid järelevalvetoiminguid.

„Liha päritolu jälgitavuse küsimus tõusis Euroopa Liidus esile seoses 2013. aastal puhkenud hobuseliha skandaaliga. Euroopa toiduohutussüsteemi toimimise jälgimiseks ning toidupettuste ennetamiseks auditeeritakse järelevalvesüsteemide toimimist liikmesriikides üle Euroopa,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna juhataja Heneli Lamp. „Auditi läbiviimiseks võetakse kolmest toidupoest juhuvaliku alusel erinevaid lihatooteid ning liha päritolu tuvastamiseks kontrollime pakendimärgistuse põhjal kogu konkreetse tootega seotud käitlemisahelat kuni farmini, kust liha algselt pärineb.“

Euroopa Komisjoni audit kestab kokku kaks nädalat, mille käigus külastatakse liha tarneahela kontrollimiseks erinevaid lihatööstusi ning jae- ja hulgikaubandusettevõtteid. Lihaliikidest hõlmab audit nii linnuliha, sõraliste (sealiha, veiseliha jm), jäneseliste kui ulukiliha ja – lihatooteid. Esimesel nädalal on kavas külastada ettevõtteid Harju-, Lääne- ja Valgamaal. Teise nädala kava selgub auditi käigus.

Veterinaar- ja Toiduametis läbiviidav audit on osa Euroopa Komisjoni Toidu- ja Veterinaarameti (FVO) pikaajalisest üle-euroopalisest auditeerimisprogrammist, mille eesmärk on hinnata liha liikumise jälgitavust ning selle üle teostatava järelevalve toimimist kogu Euroopas.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike