Lisatud: 19. veebruar 2009

Viimati muudetud: 19. veebruar 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

19Veebr2009 Euroopa kohtujuristi hinnangul käitus Eesti üleliigsete laovarude eest tasu nõudes õigesti

Euroopa Kohtu kohtujuristi Dámaso Ruiz-Jabaro Colomer hinnangul on Eesti põllumajandustoodete, sh suhkru, üleliigsete laovarude kindlaksmääramise ja selle eest määratava tasu sissenõudmise kord kooskõlas Euroopa Liidu õigusega.

Sealhulgas leidis Colomer Euroopa Kohtule esitatud ettepanekus, et Euroopa Liidu õigusega on kooskõlas üleliigse laovaru tasu sissenõudmine ka juhul, kui ettevõtja tõendab, et ta üleliigse laovaru müümisest kasutamisest pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga 2004. aasta 1. mail hinnavahe näol reaalset kasu ei saanud.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul mõjutab pärast ettepanekut tehtav eelotsus üleliigse laovaru asjades Eesti kohtutes pooleli olevaid kohtuasju, mille menetlus on hetkel kuni eelotsuse jõustumiseni peatatud.

Kohtujuristi hinnang ei tähenda, et Euroopa Kohus oma otsuses samadele seisukohtadele jääb, kuid sageli on eelotsuses lähtutud kohtujuristi ettepanekust. Euroopa Kohtu eelotsuse tegemise täpne aeg ei ole teada.

Taotluse eelotsuse tegemiseks esitas Euroopa Kohtule Tallinna Halduskohus, kes menetleb riigi ja ASi Balbiino vaidlust üleliigse laovaru määramise otsuse ning sellest tuleneva maksuteate õiguspärasuse üle. Eelotsuse taotlus ning sellega seotud küsimused saadeti Euroopa Kohtule 2007. aasta novembris. Euroopa Kohtu menetluses on ka teine eelotsusetaotlus Eesti ettevõtja üleliigse laovaru määramise asjas.

Kohtujuristi ettepaneku täisteksti leiab internetis aadressilt http://curia.europa.eu/jurisp/cgi-bin/form.pl?lang=ET&Submit=Rechercher$docrequire=alldocs&numaff=C-560/07&datefs=&datefe=&nomusuel=&domaine=&mots=&resmax=100

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus