Lisatud: 19. veebruar 2009

Viimati muudetud: 19. veebruar 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

19Veebr2009 Euroopa kohtujuristi hinnangul käitus Eesti üleliigsete laovarude eest tasu nõudes õigesti

Euroopa Kohtu kohtujuristi Dámaso Ruiz-Jabaro Colomer hinnangul on Eesti põllumajandustoodete, sh suhkru, üleliigsete laovarude kindlaksmääramise ja selle eest määratava tasu sissenõudmise kord kooskõlas Euroopa Liidu õigusega.

Sealhulgas leidis Colomer Euroopa Kohtule esitatud ettepanekus, et Euroopa Liidu õigusega on kooskõlas üleliigse laovaru tasu sissenõudmine ka juhul, kui ettevõtja tõendab, et ta üleliigse laovaru müümisest kasutamisest pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga 2004. aasta 1. mail hinnavahe näol reaalset kasu ei saanud.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul mõjutab pärast ettepanekut tehtav eelotsus üleliigse laovaru asjades Eesti kohtutes pooleli olevaid kohtuasju, mille menetlus on hetkel kuni eelotsuse jõustumiseni peatatud.

Kohtujuristi hinnang ei tähenda, et Euroopa Kohus oma otsuses samadele seisukohtadele jääb, kuid sageli on eelotsuses lähtutud kohtujuristi ettepanekust. Euroopa Kohtu eelotsuse tegemise täpne aeg ei ole teada.

Taotluse eelotsuse tegemiseks esitas Euroopa Kohtule Tallinna Halduskohus, kes menetleb riigi ja ASi Balbiino vaidlust üleliigse laovaru määramise otsuse ning sellest tuleneva maksuteate õiguspärasuse üle. Eelotsuse taotlus ning sellega seotud küsimused saadeti Euroopa Kohtule 2007. aasta novembris. Euroopa Kohtu menetluses on ka teine eelotsusetaotlus Eesti ettevõtja üleliigse laovaru määramise asjas.

Kohtujuristi ettepaneku täisteksti leiab internetis aadressilt http://curia.europa.eu/jurisp/cgi-bin/form.pl?lang=ET&Submit=Rechercher$docrequire=alldocs&numaff=C-560/07&datefs=&datefe=&nomusuel=&domaine=&mots=&resmax=100

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus