Lisatud: 01. jaanuar 2011

Viimati muudetud: 10. jaanuar 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Jan2011 Euro tulek ja PRIA toetused – mis muutub?

Euro käibeletulek 1.jaanuarist toob muudatusi ka PRIAsse esitatavate dokumentide vormistamisel, väljamaksed toimuvad aga ühtse reegli järgi - kõik summad, ka kroonides taotletud ja määratud, makstakse välja eurodes.

Seni kroonides taotletud toetused ning kuludeklaratsioonide juures esitatud maksedokumendid arvutatakse ümber ametliku kursiga 1€=15,6466 EEK. Kui klient on aga näiteks investeeringu elluviimisel tasunud tehtavad kulutused oma euro-kontolt eurodes, võetakse see summa toetuse arvestamisel ka aluseks ja seda ka siis, kui teenuse pakkuja oli euro-krooni kurssi arvet koostades valesti ümardanud.

Kui PRIA kandis aasta lõpus klienti pangakontole mõne summa üle kroonides, siis uuel aastal saab rahasaaja selle loomulikult välja võtta eurodes. Uuel aastal alustab PRIA summade väljamaksmist 3.jaanuarist.

Kuni 1.juulini 2011 on periood, kus kauplused ja teenindusasutused peavad hindu näitama nii kroonides kui eurodes. See on oluline klientidele, kes kavatsevad esitada PRIAsse investeeringutoetuste taotlusi, mille juures tuleb esitada ka hinnapakkumisi - 1.juulini võivad need olla koostatud kahes vääringus. Uuest aastast tuleb aga toetuse taotlused, sh äriplaanid ja muud vormid täita eurodes.

Põllumajandusministri 11.nov.2010 määrus (vt Riigi Teataja I, 23.11.2010, 1, määrus jõustub 1.jaanuarist) muudab kõigis kehtivates määrustes kroonid eurodeks ning toob ära ka erinevate meetmete toetuste ühikumäärad eurodes.

 

Uudised

Taotluste vastuvõtt kestis 2. märtsist 21. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 3152 taotlust, mida on 153 võrra vähem kui möödunud aastal. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner