Lisatud: 01. jaanuar 2011

Viimati muudetud: 10. jaanuar 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Jan2011 Euro tulek ja PRIA toetused – mis muutub?

Euro käibeletulek 1.jaanuarist toob muudatusi ka PRIAsse esitatavate dokumentide vormistamisel, väljamaksed toimuvad aga ühtse reegli järgi - kõik summad, ka kroonides taotletud ja määratud, makstakse välja eurodes.

Seni kroonides taotletud toetused ning kuludeklaratsioonide juures esitatud maksedokumendid arvutatakse ümber ametliku kursiga 1€=15,6466 EEK. Kui klient on aga näiteks investeeringu elluviimisel tasunud tehtavad kulutused oma euro-kontolt eurodes, võetakse see summa toetuse arvestamisel ka aluseks ja seda ka siis, kui teenuse pakkuja oli euro-krooni kurssi arvet koostades valesti ümardanud.

Kui PRIA kandis aasta lõpus klienti pangakontole mõne summa üle kroonides, siis uuel aastal saab rahasaaja selle loomulikult välja võtta eurodes. Uuel aastal alustab PRIA summade väljamaksmist 3.jaanuarist.

Kuni 1.juulini 2011 on periood, kus kauplused ja teenindusasutused peavad hindu näitama nii kroonides kui eurodes. See on oluline klientidele, kes kavatsevad esitada PRIAsse investeeringutoetuste taotlusi, mille juures tuleb esitada ka hinnapakkumisi - 1.juulini võivad need olla koostatud kahes vääringus. Uuest aastast tuleb aga toetuse taotlused, sh äriplaanid ja muud vormid täita eurodes.

Põllumajandusministri 11.nov.2010 määrus (vt Riigi Teataja I, 23.11.2010, 1, määrus jõustub 1.jaanuarist) muudab kõigis kehtivates määrustes kroonid eurodeks ning toob ära ka erinevate meetmete toetuste ühikumäärad eurodes.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus