Lisatud: 28. veebruar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Veebr2003 Ettevõtjad saavad kolmandat aastat SAPARDi toetust


PRIA toetuste osakonna juhataja Tõnis Ermi sõnul kestab toiduainetööstuste taotluste vastuvõtt tänavu lühemat aega kui mullu - kahe kuu asemel poolteist kuud. “Tulime tööstuste soovidele vastu, lühendades taotluste vastuvõtuaega paari nädala jagu. Selle võrra varem saavad ettevõtjad otsuse kätte,” selgitas Erm. “Senine kogemus on näidanud, et tööstused esitavad taotlused kahe viimase nädala jooksul, vaatamata sellele, kui pikalt enne vastuvõtt kestnud on.”

SAPARD programmi on tänavu tehtud mitmeid muudatusi, näiteks saab nüüd toetust suurema hulga erinevate investeeringute jaoks, põllumajandustehnika soetamist toetatakse 50% ulatuses ja kompenseeritakse projekti ettevalmistustööde kulusid. Ka toetuse saamiseks vajalike dokumentide arvu on vähendatud ja toetuse väljamaksmine on muudetud paindlikumaks.

Eelmisel aastal esitati SAPARDi toetuse saamiseks 426 ja üle-eelmisel aastal 248 taotlust. Rahastamisotsuse on saanud neist 509 projekti toetuse kogusummaga 317,5 miljonit krooni. Praeguseks on 200,5 miljonit krooni SAPARDi toetust 306 projekti kohta välja makstud.

SAPARDi toetuse kohta on kogu informatsioon internetileheküljel www.agri.ee/SAPARD.


Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus