Lisatud: 28. veebruar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Veebr2003 Ettevõtjad saavad kolmandat aastat SAPARDi toetust


PRIA toetuste osakonna juhataja Tõnis Ermi sõnul kestab toiduainetööstuste taotluste vastuvõtt tänavu lühemat aega kui mullu - kahe kuu asemel poolteist kuud. “Tulime tööstuste soovidele vastu, lühendades taotluste vastuvõtuaega paari nädala jagu. Selle võrra varem saavad ettevõtjad otsuse kätte,” selgitas Erm. “Senine kogemus on näidanud, et tööstused esitavad taotlused kahe viimase nädala jooksul, vaatamata sellele, kui pikalt enne vastuvõtt kestnud on.”

SAPARD programmi on tänavu tehtud mitmeid muudatusi, näiteks saab nüüd toetust suurema hulga erinevate investeeringute jaoks, põllumajandustehnika soetamist toetatakse 50% ulatuses ja kompenseeritakse projekti ettevalmistustööde kulusid. Ka toetuse saamiseks vajalike dokumentide arvu on vähendatud ja toetuse väljamaksmine on muudetud paindlikumaks.

Eelmisel aastal esitati SAPARDi toetuse saamiseks 426 ja üle-eelmisel aastal 248 taotlust. Rahastamisotsuse on saanud neist 509 projekti toetuse kogusummaga 317,5 miljonit krooni. Praeguseks on 200,5 miljonit krooni SAPARDi toetust 306 projekti kohta välja makstud.

SAPARDi toetuse kohta on kogu informatsioon internetileheküljel www.agri.ee/SAPARD.


Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner