Lisatud: 07. september 2011

Viimati muudetud: 07. september 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Sep2011 Esitage investeeringutoetuste kuludokumendid läbi e-PRIA

6. septembril avanes e-PRIAs investeeringutoetuste kuludokumentide esitamise teenus. Teenus on mõeldud kõigi PRIA kaudu taotletavate investeeringutoetuste kuludokumentide esitamiseks – see tähendab, et siit kaudu on võimalik esitada nii Maaelu Arengukava (MAK) kui Euroopa Kalandusfondi (EKF) toetuste kuludokumente.

Investeeringutoetuste põhimõte on see, et toetus määratakse veel tegemata investeeringuobjektile ning toetus makstakse välja peale investeeringu teostamist esitatud kuludokumentide alusel. Valminud e-teenus muudab selle protsessi kliendile kindlasti kiiremaks ja mugavamaks!

Ükskõik, kas klient on taotluse esitanud e-PRIA kaudu või mõnel muul kujul – e-PRIA kaudu on võimalik kuludokumente esitada kõigi määratud toetuste osas, mis on veel menetluses. See tähendab, et e-PRIA kuludokumentide esitamise teenuse kaudu on võimalik kliendil leida kõik endale määratud investeeringutoetused ja esitada nende kohta kuludokumente. Samuti on võimalik e-PRIA kaudu näha, mis seisus on toetuste kasutamine –kui suures osas on määratud summa raames kuludokumente juba esitatud.

e-PRIAsse saate siseneda läbi PRIA kodulehe www.pria.ee või kasutades otselinki: https://epria.eesti.ee/epria/. e-PRIA kasutamiseks peate esmalt sõlmima e-PRIA kasutamise lepingu, mida saate teha esmakordsel e-PRIAsse sisselogimisel. Sisenemiseks vajate internetiühendusega arvutit, ID- kaardi lugejat ja kehtivate sertifikaatidega ID kaarti. Täpsemat infot e-PRIA teenuste kasutamiseks lepingu sõlmimise ning üldiste teenuste kohta saate dokumendist „e-PRIA kasutusjuhend“, mille leiate portaali esilehel vasakul pool paiknevast kollase abiinfo paneelist.

Kui olete e-PRIAsse sisenenud ja valinud esindatava, kelle nimel soovite kuludokumente esitada, siis dokumentide esitamiseks valige peamenüüst alajaotus Teenused - avaneb aken teenuste nimekirjaga. Valige MAK investeeringutoetused alalõigust taotluste seast Investeeringutoetuste kuludokumentide esitamine. Avanevas aknas saate rippmenüüst valida soovitud toetuse ja esitada selle kohta kuludokumente. Juhime tähelepanu, et määratud toetused on rippmenüüs toodud viitenumbritena, mille järel toetuse määramisotsuse tegemise kuupäev- seega peate soovitava toetuse leidmiseks teadma endale määratud toetuse viitenumbrit!

  

Juhime tähelepanu, et lisaks arve andmetele tuleb teil esitada kindlasti ka vastava meetme määruses kehtestatud vormikohane kuludeklaratsioon, arved, tasumist tõendavad dokumendid ja muud määruses nõutud lisadokumendid. Vormikohase kuludeklaratsiooni koos vastava meetme määruses nõutavate dokumentidega leiate PRIA kodulehelt www.pria.ee iga meetme alt.

Kuludokumentide esitamise teenuse kohta saate täpsemalt lugeda abimaterjalist Kasutusjuhend - MAK ja EKF Kuludokumentide esitamise teenus,  mille leiate PRIA kodulehelt e-PRIA juhendite alajaotusest ja ka kõigi toetuste abimaterjalide hulgast, mille puhul on kuludokumentide esitamine võimalik.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner