Lisatud: 24. mai 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Mai2004 Esimesel nädalal laekus vähe pindalatoetuste taotlusi

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõiv soovitab taotlused esitada esimesel võimalusel, kuna praegu ei ole PRIA büroodes järjekordi. "Taotluste esitamist ei tasu jätta viimastele nädalatele, kuna siis võivad PRIA büroodes olla pikad järjekorrad, mis on ebamugav nii taotlejatele kui ka ametnikele" ütles Noorkõiv. "Iga-aastane kogemus näitab, et osade toetuste taotlemise puhul kehtib vanasõna - algul ei saa vedama ja pärast ei saa pidama."

Pindalapõhiste toetuste taotlusi saab esitada PRIA büroodes, mis asuvad igas maakonnas. Lisaks sellele toimub taotluste vastuvõtt ka Tallinna ajutises büroos Mustamäe tee 62 ja Tartus PRIA keskuses Narva mnt 3.

Maaharijatele on tänavu võimalik kolme toetusena jagada üle miljardi krooni. Pindalapõhised toetused on:

* ühtne pindalatoetus ja täiendav otsetoetus;
* põllumajanduslik keskkonnatoetus;
* ebasoodsamate piirkondade toetus.

Toetuste kohta saab täpsemat teavet PRIA büroodest ja veebilehelt.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike