Lisatud: 11. aprill 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Apr2003 Esimesed SAPARDi taotlused on läbi vaadatud

PRIA määras 19 projekti kohta 22 mln krooni põllumajandustootmise investeeringutoetust (meede 1) ja 7 projekti kohta 5,8 mln krooni alternatiivse majandustegevuse arendamise (meede 3) investeeringutoetust. Täna määratud toetusega planeerivad ettevõtjad soetada 10 traktorit, 3 kombaini, 3 teravilja- ja heinaseemne külvikut ning muud vajalikku.

SAPARDi taotluste vastuvõtt algas 3. märtsil ja praeguseks on põllumajandustootmise investeeringutoetuse saamiseks esitatud 213 taotlust ja alternatiivse majandustegevuse arendamiseks 80 taotlust. PRIA-l on taotluste läbi vaatamiseks aega 2,5 kuud alates nende esitamise päevast. Töötleva tööstus investeeringutoetuse (meede 2) taotluste vastuvõtt lõpeb täna õhtul, lõunaks oli PRIA-le esitatud üle 45 projekti.

SAPARDi toetust jagatakse tänavu kolmandat aastast. Kahe eelmise aasta peale kokku määrati 509 projekti kohta 317 miljoni krooni investeeringutoetusteks. Praeguseks on PRIA maksnud ettevõtjatele välja 205,2 miljonit krooni SAPARDi toetust.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike