Lisatud: 01. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Okt2004 Esimesed 4 kooli ja 5 lasteaeda said koolipiimatoetuse heakskiidu

Praeguseks on PRIA-le laekunud heakskiidu saamiseks taotlused 200 kooli ja 122 lasteaia kohta. Koolipiimatoetuse saamiseks peab taotleja saama esmalt heakskiidu, seejärel võib ta pakkuda lastele piimatooteid ja järgmise aasta alguses saab ta taotleda PRIA-lt koolipiima ostmise kulude hüvitamiseks toetust.

Koolipiimatoetust võivad taotleda:
1. kool või lasteaed;
2. piimatoodete pakkuja (kooli toitlustaja või piimatööstus);
3. vald või linn oma territooriumil asuvate õppeasutuste nimel;
4. koolipiimatoetuse taotlemise eesmärgil loodud isik, kes esindab õppeasutusi.

Kolm viimasena nimetatud taotlejat saavad koolipiimatoetust taotleda ainult juhul, kui nad on selles eelnevalt vastavate õppeasutustega kirjalikult kokku leppinud.

Seoses Euroopa Liiduga liitumisega, muutus senine koolipiimatoetuse kord ja Eestis hakkas kehtima ELi koolipiimatoetuse süsteem. Uue süsteemi alusel on võimalik pakkuda soodsama hinnaga piima, hapupiima ja maitsestamata jogurtit I-XII klassi õpilastele ja ka lasteaialastele. Piimatoodete eest tuleb kõigepealt tasuda taotlejal endal. Toetust makstakse tehtud kulude alusel, tagantjärele. Koolipiimatoetuse taotlemine on vabatahtlik, küll aga tuleb toetuse saamiseks järgida kehtestatud nõudeid.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus