Lisatud: 13. november 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Nov2012 Elurikkuse konverents annab ülevaate bioloogilisest mitmekesisusest Läänemere piirkonnas

14. ja 15. novembril kogunevad Läänemere riikide teadlased, keskkonnaorganisatsioonid ja poliitikakujundajad Tartusse rahvusvahelisele elurikkuse konverentsile „Quo vadis, farmland biodiversity?“, et arutada põllumajandusmaa elurikkuse teemal.

Konverentsi korraldajad on eesmärgiks seadnud jõuda ühisele arusaamisele põllumajandusmaa elurikkuse väärtustest ja seisust Läänemere piirkonnas ning leida ühiseid sihte, mille poole regioonis püüelda. Lisaks arutatakse elurikkuse seire ja hindamise raames esile kerkinud probleeme.

Ühena paljudest otsitakse vastust ka küsimusele, kas olukord Läänemere ümbruses on sama murettekitav kui näiteks Suurbritannias, kus 25 kimalaseliigist on tänaseks välja surnud kolm ning arvukus on drastiliselt vähenenud kaheksal liigil. Euroopa Linnuloenduste Komitee andmetel on enamike Euroopa seirealuste põllulinnuliikide arvukus perioodil 1980–2010 langenud, neist kõige enam nurmkanal (-94%).

Põllumajandusmaa moodustab kogu Euroopa Liidu pindalast 43%, mis hõlmab ka suurt osa elurikkusest, sh 50% Euroopa linnuliikidest. Eestis võib põllulindude hulka arvata umbes 122 liiki, kellest 42% on looduskaitse all. Eesti poollooduslikud kooslused on meie laiuskraadil ja sellest põhja pool ühed liigirikkaimad.

Konverents toimub kolmapäevast neljapäevani Tartus, Dorpati konverentsikeskuses, avasõnad lausub 14. novembril kell 9.00 põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Konverentsi ajakava: pmk.agri.ee /LINK/ http://pmk.agri.ee/pkt/index.php?valik=26&keel=1&template=mak_sisu.html

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike