Lisatud: 13. detsember 2010

Viimati muudetud: 15. detsember 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

13Det2010 ELi uued liikmed ootavad toetustele uusi aluseid

Euroopa Liidu uued liikmesriigid ootavad ühise põllumajanduspoliitika arutelu käigus otsetoetuste arvestamise aluste muutmist ning maaelu arendamise meetmete senisest suuremat tähtsustamist.

Uute liikmesriikide esindajad arutasid oma seisukohtade ühtlustamist põllumajanduspoliitika reformimisel vahetult enne esimest sisuliselt selleteemalist arutelu ELi põllumajanduse ja kalandusministrite nõukogus. „Ühised seisukohad loovad aluse otsetoetuste ühtlustamisele ning maaelu arengu toetamisele laiemas mõttes," märkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Ministrite nõukogus arutati ka ühenduse piimatootjatele täiendavate õiguste andmist, mis tagaks neile senisest suuremad võimalused piima ja piimatoodete hinna kujunemisel kaasa rääkida. Eesti hinnangul tuleb sealjuures kindlasti arvestada Eesti sarnaste väikeste turgude eripära, sest need toimivad suurtest turgudest erinevalt ja vajavad seetõttu ka teatavaid erisusi.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Peeter Seestrandi sõnul suhtusid liikmesriikide esindajad sellesse seisukohta üldiselt toetavalt. „Ka Euroopa Komisjoni esindajad on tunnistanud, et ministrid ja komisjon on antud protsessi toetamas, arvestades seejuures Euroopa lepingu vastavaid konkurentsisätteid. Selle protsessiga edasiminekuks on vajalik ka Euroopa Parlamendi toetust," ütles Seestrand.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike