Lisatud: 02. september 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Sep2010 Elatis ja FIE

 

Kuidas arvestatakse tu­lu FIE-l, kes elatist peaks maksma hakkama? Ela­tis pole ju ettevõtlusega seotud kulu. Millest FIE siis seda maksma peaks või maksta tohiks? Kas PRIA otsetoetused on ka tulu kohtu mõistes FIE-l, millest peaks hak­kama elatist maksma. Kui, siis kuidas see FIE suudab PRIA nõudeid siis täita (põllud harida ja loomad kasvatada)?

 

Vastab: audiitorbüroo KPMG Baltics OÜ

Elatis ei ole tõepoo­lest FIE ettevõtluse­ga seotud kulu, mis­tõttu seda ettevõtlustulust aha arvata ei saa. PRIA otsetoetus on FIE tulu, kui see on saadud seoses te­ma ettevõtlusega. Kas ko­hus PRIA toetust elati­se määramisel tuluna ar­vestab, sõltub kohtu otsu­sest. Kui FIE esitab füüsili­se isiku tuludeklaratsiooni (vorm A), siis saab ta mak­sustamisperioodi tulust maha arvata makstud ela­tise, mida makstakse koh­tulahendi või notariaalselt kinnitatud või tõestatud kokkuleppe alusel vasta­valt perekonnaseadusele, või elatisabi seaduse alusel makstud elatisabi.

 

Uudis ilmus ajalehes Äripäev, 02.09.2010

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus