Lisatud: 02. september 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Sep2010 Elatis ja FIE

 

Kuidas arvestatakse tu­lu FIE-l, kes elatist peaks maksma hakkama? Ela­tis pole ju ettevõtlusega seotud kulu. Millest FIE siis seda maksma peaks või maksta tohiks? Kas PRIA otsetoetused on ka tulu kohtu mõistes FIE-l, millest peaks hak­kama elatist maksma. Kui, siis kuidas see FIE suudab PRIA nõudeid siis täita (põllud harida ja loomad kasvatada)?

 

Vastab: audiitorbüroo KPMG Baltics OÜ

Elatis ei ole tõepoo­lest FIE ettevõtluse­ga seotud kulu, mis­tõttu seda ettevõtlustulust aha arvata ei saa. PRIA otsetoetus on FIE tulu, kui see on saadud seoses te­ma ettevõtlusega. Kas ko­hus PRIA toetust elati­se määramisel tuluna ar­vestab, sõltub kohtu otsu­sest. Kui FIE esitab füüsili­se isiku tuludeklaratsiooni (vorm A), siis saab ta mak­sustamisperioodi tulust maha arvata makstud ela­tise, mida makstakse koh­tulahendi või notariaalselt kinnitatud või tõestatud kokkuleppe alusel vasta­valt perekonnaseadusele, või elatisabi seaduse alusel makstud elatisabi.

 

Uudis ilmus ajalehes Äripäev, 02.09.2010

 

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus