Lisatud: 19. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Apr2004 EL toetas põllumajandussaaduste turukorraldussüsteemi arendamist Eestis

Projekti kogumahuks oli 2 miljonit eurot ehk 31 miljonit krooni millest Euroopa Liit tasus 24 miljonit ja Eesti riik 7 miljonit krooni. Projekti investeeringute osa oli 22 miljonit krooni (laboriseadmed, arvuti riist- ja tarkvara jm) ning nõuandele ja koolitusele kulus 9 miljonit krooni.

Projekti partnerriikide Hollandi, Taani, Soome ja Suurbritannia ekspertide poolt nõustati ja koolitati Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) ja teiste Eesti riigiasutuste (Põllumajandusministeerium, Maksu- ja Tolliamet, Veterinaar- ja Toiduamet, Põllumajandusuuringute Keskus) ametnikke erinevate EL-i põllumajandussaaduste turukorraldusmeetmete ettevalmistamise alal. Peamisteks valdkondadeks olid kaubandus, teravilja sekkumiskokkuost, piima ja lihatoodete eraladustamine ja sekkumiskokkuost, piimatoodete käitlemistoetused ja akrediteerimine.

ELiga liitudes on turukorralduse raames võimalik põllumajandustootjatele stabiilsete hindade tagamiseks rakendada piimatoodete ja teravilja sekkumiskokkuostu, liha, või ja koore eraladustamist ja piimatoodete kasutamistoetusi. Põllumajandussaaduste ja -toodete ekspordi või impordi puhul Euroopa Liitu mitte kuuluvate riikidega tuleb taotleda PRIAst litsents. Põllumajandustoodete eksportimisel väljapoole Euroopa liitu hakatakse teatud toodete puhul maksma eksporditoetust.

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike