Lisatud: 15. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Mai2003 EL toetab põllumajandustoetuste süsteemi loomist Eestis

Projekti käigus keskenduti eelkõige pindalatoetuste (näiteks põllukultuuride- ja põllumajanduslik keskkonnatoetus) süsteemile, mille aluseks on ortofotod ja põllumassiivide register. Projekti finantseeriti ELi programmist PHARE 2000 kokku 2,75 miljoni euro ehk 43 miljoni krooni ulatuses. Selle summa eest soetati muuhulgas 4 serverit, 90 arvutit, tarkvaralitsentse, põldude mõõtmiseks 9 GPS-seadmete komplekti ja telliti poole Eesti kohta ortofotod ning nendel põllumassiivide digitaliseerimine. Käesoleval aastal valmib ka uus geoinfosüsteem.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul sai PRIA suurt abi ka ELi liikmesriikide (Saksamaa, Iirimaa ja Soome) ekspertidelt. "Eestil tuleb enne ELiga liitumist üles ehitada põllumajandustoetuste integreeritud administreerimise ja kontrolli süsteem ehk IAKS," selgitas Bleive. ELi eksperdid on oma kodumaal analoogse süsteemi käivitanud ja jagasid nüüd PRIAga oma kogemusi. "Tahaksin eraldi rõhutada pikaajalise Shleswig Holsteini Liidumaa eksperdi Volkmar Meislahni ja Euroopa Liidu Delegatsiooni Eestis esindaja Norbert Sagstetteri panust," ütles Bleive.

Antud projekti abil pandi alus põllumajanduslike otsetoetuste süsteemile. Tänavu sügisel käivitub PHARE rahastatud jätkuprojekt, mis peaks viima lõpule otsetoetuste süsteemi väljaarendamise.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike