Lisatud: 15. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Mai2003 EL toetab põllumajandustoetuste süsteemi loomist Eestis

Projekti käigus keskenduti eelkõige pindalatoetuste (näiteks põllukultuuride- ja põllumajanduslik keskkonnatoetus) süsteemile, mille aluseks on ortofotod ja põllumassiivide register. Projekti finantseeriti ELi programmist PHARE 2000 kokku 2,75 miljoni euro ehk 43 miljoni krooni ulatuses. Selle summa eest soetati muuhulgas 4 serverit, 90 arvutit, tarkvaralitsentse, põldude mõõtmiseks 9 GPS-seadmete komplekti ja telliti poole Eesti kohta ortofotod ning nendel põllumassiivide digitaliseerimine. Käesoleval aastal valmib ka uus geoinfosüsteem.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul sai PRIA suurt abi ka ELi liikmesriikide (Saksamaa, Iirimaa ja Soome) ekspertidelt. "Eestil tuleb enne ELiga liitumist üles ehitada põllumajandustoetuste integreeritud administreerimise ja kontrolli süsteem ehk IAKS," selgitas Bleive. ELi eksperdid on oma kodumaal analoogse süsteemi käivitanud ja jagasid nüüd PRIAga oma kogemusi. "Tahaksin eraldi rõhutada pikaajalise Shleswig Holsteini Liidumaa eksperdi Volkmar Meislahni ja Euroopa Liidu Delegatsiooni Eestis esindaja Norbert Sagstetteri panust," ütles Bleive.

Antud projekti abil pandi alus põllumajanduslike otsetoetuste süsteemile. Tänavu sügisel käivitub PHARE rahastatud jätkuprojekt, mis peaks viima lõpule otsetoetuste süsteemi väljaarendamise.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner