Lisatud: 04. november 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Nov2002 EK kandis Eesti SAPARDi kontole lisaraha

Eelmise aasta juulis, enne SAPARDi taotluste vastuvõtu algust, tegi EK Eestile ettemakse 3 miljoni euro ulatuses, Eesti lisas oma eelarvest miljon eurot ehk 25%. Hiljem kandis komisjon Eesti SAPARDi kontole raha vaid kvartaalselt väljamakstud toetuse aruannete alusel ehk tagantjärele. Oktoobri lõpuks oli 162 projekti kohta välja makstud 80,1 miljonit krooni SAPARDi toetust. Novembris planeeris PRIA välja maksta 51 miljonit krooni. Kui EK ei oleks lisataotlust rahuldanud, oleks enamik planeeritud maksetest lükkunud vähemalt kuu aega edasi, sest järgmine plaaniline EK rahaülekanne peaks toimuma novembris või detsembris.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul esitas PRIA 20.septembril Euroopa Komisjonile lisaraha saamiseks taotluse, viidates vajadusele maksta sügisel välja suured summad SAPARDi toetust. “See, et EK kandis Eestile küsitud 2,5 miljoni euro asemel hoopis 3 miljonit eurot, näitab komisjoni usaldust Eesti riigiaparaadi suhtes. Kindlustunnet on suurendanud ka see, et kevadel EK audiitorite poolt läbi viidud SAPARD programmi audit ei toonud välja ühtegi puudust,” ütles Noorkõiv.

Tänavu esitati SAPARDi toetuse saamiseks 426 projekti, millest 364 on praeguseks läbi vaadatud. Heakskiidu on saanud neist 88% ehk 319 projekti investeeringu koguväärtusega 413,9 miljonit krooni, sellest 172,5 miljonit krooni kompenseeritakse SAPARDi toetusega.

 

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
tel. 07 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner