Lisatud: 15. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Sep2003 EK audiitorid kontrollivad SAPARDi toetuse jagamist

EK audiitorid on välja valinud mõned maksimumtoetuse saanud ettevõtted, mis asuvad peamiselt Kagu-Eestis. Audiitorid hindavad PRIA ametnike tööd nende ettevõtete toetustaotluste varal, alustades taotluse vastuvõtust ja esmasest kontrollist kuni toetuse väljamaksmise ja järelkontrollini. Selle käigus plaanivad nad külastada ka antud ettevõtteid.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD Agentuuri juhi Katrin Noorkõivu sõnul toimub Eestis selline vastavusaudit kõigi SAPARDi käivitanud kandidaatriikide seast esimesena. "Vastavusaudit viiakse läbi alles siis, kui on välja jagatud suhteliselt suur osa kogutoetusest," selgitas Noorkõiv. "Praeguseks oleme kogu SAPARDi toetusest määranud ettevõtjatele 89% ehk 940 miljonit krooni. Kui kogu määratud toetus on välja makstud, siis on Eestisse oodata Euroopa Audiitorkogu auditit, mis on käimasolevast auditist kraadi võrra kõrgem."

Alates 2001. aastast kuni tänaseni on 1200 projekti kohta määratud kogusummas 940 miljonit krooni SAPARDi toetust. Toetus makstakse välja pärast investeeringu tegemist ehk refinantseerimise põhimõttel. Praeguseks on 320 miljonit krooni SAPARDi toetust ettevõtjatele välja makstud.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik


Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner