Lisatud: 22. oktoober 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Okt2015 Eestit külastab Saksamaa Riskihindamise Instituudi juht

Täna, 22. oktoobril külastab Eestit Saksamaa Riskihindamise Instituudi (BfR) juht Andreas Hensel, et allkirjastada Maaeluministeeriumiga heade kavatsuste protokoll teaduskoostöö edendamiseks toiduohutuse alaste riskide hindamisel.

„Eesti on toiduohutuse valdkonna regulatsioonide väljatöötamisel ja poliitikate kujundamisel lähtunud alati teaduspõhisusest ning võtnud aluseks nii Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) kui Eesti teadlaste põhjendatud riskihinnangud,“ ütles Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev. „BfR on Euroopas EFSA kõrval vaieldamatult üks kõige suuremaid ja mõjuvõimsamaid liikmesriigis asuvaid riskihindamise asutusi, kes annab ligi 4000 riskihinnangut aastas. Koostöökokkulepe BfR-iga võimaldab Eesti teadlastel töötada koos Euroopa parimate loomatervishoiu ja toiduohutuse ekspertidega ning aitab seeläbi kindlasti tõsta ka Eesti teadlaste riskihindamisvõimekust.“

Andreas Hensel kohtub Maaeluministeeriumis kantsler Ants Noodiga, kellega allkirjastatakse heade kavatsuste protokoll teaduskoostöö edendamiseks. Samuti külastab Hensel Tallinnas asuvat Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi ning Veterinaar- ja Toiduametit.

Bundesinstitut für Risikobewertung (BfR) on Saksamaa teadusliku riskihindamise asutus, kes annab sõltumatut teadusnõu ja –hinnanguid potentsiaalsete riskide kohta kogu toiduahelas. BfR-i hinnangud on aluseks Saksamaa seisukohtadele Euroopa Liidu toiduohutuspoliitika kujundamisel.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus