Lisatud: 26. juuli 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Jul2012 Eestisse saabus visiidile Moldova põllumajandusminister

Neljapäeval ja reedel külastab Vasile Bumacov Eesti põllumajandusettevõtteid Õnne Piimakarjatalu ning Pajumäe talu, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametit (PRIA) ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli. Vasile Bumacovi saadavad Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, asekantsler Peeter Seestrand, Moldova suursaadik Victor Guzun ning Moldova aukonsul Eestis Tiit Vapper.

„Moldova on Eesti jaoks üks arengukoostöö prioriteetriike. Seetõttu on meil väga hea meel  Euroopa Liidu ja Moldova laiaulatusliku vabakaubanduslepingu läbirääkimiste jõudsa arengu üle,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, kes käesoleva aasta märtsis külastas ka Moldovat. „Oleme meeleldi valmis nõustama Moldovat läbirääkimiste protsessis vajalike edasiste reformide läbiviimisel. Lepingu sõlmimisega avaneb tulevikus soodne võimalus kahepoolse kaubavahetuse tihendamiseks.“

Eesti ja Moldova senise koostöö aluseks on 1999. aastal allkirjastatud põllumajandusministeeriumite vaheline koostööleping, mis näeb ette kahepoolsete kaubandussuhete arendamise, Moldova institutsioonide ja ettevõtete vastavusse viimise EL nõuetega, sordi- ja tõuaretuse ning teadus- ja haridusalase koostöö. 2010. aastal sõlmisid kahe riigi põllumajandusministeeriumid vastastikuse mõistmise memorandumi, mis sätestab peamiste koostöövaldkondadena teadus- ja turuarendustegevused.

Eelnevatel aastatel on läbi viidud mitmeid edukaid projekte nagu Eesti välisministeeriumi poolt kaasfinantseeritud arengukoostööprojekt „Maaelu jätkusuutlik ja edukas planeerimine Moldovas“, mille käigus tutvustati Moldova ametnikele Eesti põllumajanduse ja maaelu arengu toetusmeetmeid. 2011. aasta sügisel nõustati Moldova kolleege turuinfomeetmete väljatöötamisel, 2012. aasta kevadel turustatistika kogumisel.


Lisainfo:

Karin Volmer
Põllumajandusministeerium
pressiesindaja
tel 625 6254 / 5696 4876
karin.volmer@agri.ee

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus